Hrvatski reprezentativac ove sezone nije imao previše prilike u dresu Tottenhama u kojem je odigrao samo tri utakmice
Bobby Zamora u 3. minuti sudačke nadoknade postigao pobjedonosni (2:1) pogodak, Arsenal utakmicu izgubio nakon isključenja Djouroa u 78. minuti
Frank Lampard pobjednički pogodak postigao je u 89. minuti donijevši Chelseaju pobjedu nakon dva gostujuća remija
Uz Rooneyja kažnjeni su još Jonny Evans i Darron Gibson
Statistika neće zabilježiti da  pobjeda nije ostvarena prema pravilima nogometne igre budući da je strijelac Ji bio u zaleđu kada je primio loptu, zaobišao vratara Harta i postigao jedini pogodak
Roman Abramovič navodno je Villas-Boasu dao punu podršku u bolnom procesu rekonstrukcije momčadi
Premiership, 19. kolo: Manchester United - Blackburn 2:3
Čak i velikanima poput Pepa Guardiole ili Josea Mourinha treba vremena da bi stekli pravo na usporedbe s velikim Fergusonom