Premierliga: Rooney donio Unitedu tri boda, Newcastle pogotkom u 90. minuti pobijedio Chelsea

Subota, 02. veljače 2013. 18:14 Napisao/la  SC

Utakmice 25. kola: Fulham - Manchester United 0:1, Newcastle – Chelsea 3:2,  Everton – Aston Villa 3:3, Arsenal – Stoke 1:0

Premierliga – 25. kolo

Pogotkom Waynea Rooneya u 79. minuti Manchester United uspio ostvariti važnu pobjedu na Craven Cottageu pred 27.000 gledatelja. Vodeća momčad lige do pobjede je došla znatno teže od očekivanog.

Mlade Petrić ušao je u igru u 82. minuti.

FULHAM: Schwarzer, Riether, Hangeland (46 Hughes), Riise, Senderos, Karagounis (68 Emanuelson), Baird, Dejagah (82 Petrić), Duff, Ruiz, Rodallega

MANCHESTER UNITED: De Gea, Ferdinand, Evra, Rafael, Evans, Valencia (66 Hernández), Cleverley (75 Giggs), Rooney, Nani (84 Welbeck), Carrick, van Persie

Pogotkom Sissokoa u 90. minuti nogometaši Newcastlea pobijedili su Chelsea čime je borba za mjesta na ljestvici koja vode u Ligu prvaka postala zanimljivija. Nakon što je Gutiérrez doveo Newcastle u vodstvo u 41. minuti, nogometaši Chelsea u nastavku su postignula dva pogotka (Lampard 55, Mata 61) i preokrenuli rezultat.

Međutim, nisu izdržali do kraja, Sissoko je s dva pogotka (68, 90) osigurao Newcastleu tri boda.

Nikica Jelavić igrao je od 61. minute utakmice između Evertona i Astone Ville (3:3), ali se opet nije upisao u strijelce zbog čega u posljednjim utakmicama prednosti dobiva Anichebe.

Lucas Podoski donio je pobjedu Arsenalu s klupe! Njemački reprezentativac ušao je u igru u 68. minuti i deset minuta kasnije postigao jedini pogodak na utakmici.

NEWCASTLE: Krul, Debuchy, Coloccini, Santon, Taylor, Gouffran (85 Marveaux), Gutiérrez, Sissoko (90+2 Yanga-Mbiwa), Perch, Cabaye, Cissé

CHELSEA: Cech, Terry, Ivanović, Cahill, Cole, Lampard, Oscar, Ramires, Bertrand, Mata, Demba Ba (42 Torres)

Utakmice 25. kola: Fulham - Manchester United 0:1 (Rooney 79), Newcastle – Chelsea 3:2 (Gutiérrez 41, Sissoko 68, 90/Lampard 55, Mata 61), QPR – Norwich 0:0, Wigan – Southampton 2:2 (Caldwell 25, Maloney 90/Lambert 64, Schneiderlin 85), Everton – Aston Villa 3:3 (Anichebe 21, Fellaini 69, 90+3/Benteke 2, 61, Agbonlahor 24), Reading – Sunderland 2:1 (Kebe 7, 85/Gardner 29-11m), West Ham – Swansea 1:0 (Carroll 77), Arsenal – Stoke 1:0 (Podolski 78)