ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Granada pobijedila Real autogolom Ronalda!

Nedjelja, 03. veljače 2013. 00:11 Napisao/la  SC

Granada - Real Madrid 1:0. Ronaldo je postigao autogol u 22. minuti. Luka Modrić igrao je cijelu utakmicu

Primera – 22. kolo

GRANADA – REAL MADRID 1:0

Stadion Nuevo Los Cármenes. Gledatelja: 16.000

Sudac: Mateu Lahoz

Žuti kartoni: Lopez (Granada), Modrić, Xabi Alonso (R. Madrid)

Strijelac: 1:0 Ronaldo (22-ag),

GRANADA: Toño, Nyom, Iñigo López, Mainz, Siqueira, Mikel Rico, Recio, Torje (88 Ortiz), Nolito (90+1 Santos), Aranda (75 Buonanotte), Ighalo

REAL MADRID: Diego López, Arbeloa, Sergio Ramos, Varane, Coentrao (65 Marcelo), Xabi Alonso, Khedira (46 Callejon), Di María, Modrić, Ronaldo, Higuaín (46 Benzema)

Nogometaši Real Madrida doživjeli su poraz na stadionu Los Carmenes, a da poraz bude još bolniji strijelac jedinog pogotka bio je Cristiano Ronaldo.

I kada ne igra dobro Ronaldo iskazuje instinkt rođenog strijelca. U 22. minuti Nolito je izveo udarac iz kuta, Ronaldo skočio ispred prve vratnice, okrznuo loptu glavom i zatresao vlastitu mrežu – 0:1.

Bio je to jedini potez vrijedan pažnje u prvom poluvremenu tijekom kojega su igrači Real Madrida igrali tako kao da tjeraju Josea Mourinha: bezidejno, bezvoljno, bez veze… Nekoliko ključnih igača Real Madrida (Di Maria, Ronaldo, Xabi Alonso…) bilo je potpuno van utakmice, što se ove sezone često događa. Ni traga momčadi koja je na Santiagu Bernabeu agresivno stiskala Barcelonu u Kup kralja prije nekoliko dana.

Ni promjene Josea Mourinha početkom drugog dijela nisu ništa promijenile u odnosu igrača Real Madrida prema utakmici. Kada su dva, tri igrača mentalno odsutna može se govoriti o pojedinačnoj formi ili spremi, kada je cijela momčad izvan vremena i prostora definitivno je riječ o problemu unutar svlačionice. Nije se prvi put ove sezone dogodilo da Mourinho nema nikakvog utjecaja na momčad.

Ilustracija dekoncentracije dogodila se u 84. minuti u praktično jedinoj izglednoj šansi. Prvo je Callejon izašao pred Tonu, koji je loptu odbio Benzemi. Uslijedio je promašaj praznih vrata kakav se ne događa početnicima!

Luka Modrić igrao je cijelu utakmicu (Ozil je bio kažnjen) na poziciji iza napadača. Modrić se uklopio u sivilo, igrao je slabo premda se može reći da je puno igrača Real Madrida igralo puno slabije.

U 65. minuti Modrić je dobio žuti karton zbog oštrog starta, tri minute kasnije igrao je rukom, ali je sudac Mateu Lahoz odlučio Modrića ostaviti u igri. Teško je reći što je bila veća kazna!

Utakmice 22. kola: Granada – Real Madrid 1:0 (Ronaldo 22-ag), Osasuna – Celta 1:0 (Armenteros 55), Espanyol – Levante 3:2 (Iborra ag-40, Stuani 67, Sergio Garcia 69/Ruben 47, Martins 87), Getafe – Deportivo 3:1 (Castro 25-11m, Vazquez 81, Colunga 83/Pizzi 11-11m), igrano u petak: Valadolid – Athletic 2:2 (Guerra 7, Bueno 15/ Marcos 22, Suaseta 50)