U derbiju 24. kola Bayer pred svojim navijačima kasnim golovima Kieslinga (76') i Bellarabija (90') nanio novi udarac šampionskim ambicijama Bayerna
Pobjeda nad Schalekom dobro je došla da se smire tenzije nakon slabe igre Bayerna protiv Basela u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.
U 23. kolu Hertha je na gostovanju poražena (0:3) od Augsburga, izravnog konkurenta u borbi za ostanak.
Mladen Petrić u pravilu uvijek postigne pogodak kada ga izbornik Slaven Bilić izostavi s popisa
Rezultati 21. kola: Borussia (D) – Leverkusen 1:0 , Bayern – K'lautern 2:0, Borussia (M) – Schalke 3:0
Svi vodeći klubovi Bundeslige, osim lidera Borussije Dortmund, u 20. kolu odigrali su neodlučeno
Ivica Olić postigao pogodak za 1:1, ušavši u igru umjesto Krossa u 64. minuti. Borussia Dortmund jedina pobijedila od vodećih momčadi, u 20. kolu remizirali Bayern, Schalke i Borussia (M)
Mladen Petrić zabio je drugi pogodak za HSV na gostovanju kod Herthe (2:1), a Ivica Olić igrao je od 75. minute u pobjedi Bayerna protiv Wolfsburga, dok je Mario Mandžukić odigrao cijeli susret za "vukove"