OI: Mario Todorović 28. u kvalifikacijama na 50 m slobodno, Kim Pavlin 33. na 200 metara leđno

Četvrtak, 02. kolovoza 2012. 13:21 Napisao/la  SC

Todorović je u svojoj kvalifikacijskoj skupini zauzeo četvrto mjesto s vremenom 22.75 sekundi, dok je Pavlin s vremenom 2:15.67 minuta bila tek 33. na 200 metara leđno

Jedini hrvatski predstavnik u plivačkom dijelu Olimpijskih igara Mario Todorović svoj je nastup okončao 28. mjestom kvalifikacija na 50 metara slobodno. Todorović je u svojoj kvalifikacijskoj skupini zauzeo četvrto mjesto s vremenom 22.75 sekundi što je 25 stotinki slabije vrijeme od njegovog najboljeg ovogodišnjeg rezultata. Polufinale je izborilo 16 najbržih plivača, a najbolje vrijeme kvalifikacija ostvario je George Bovell iz Trinidada i Tobaga (21.77).

Njegova reprezentativna kolegica Kim Daniela Pavlin osvojila je tek 33. mjesto u kvalifikacijama discipline 200 metara leđno. Pavlin je zaostala čak pet sekundi za plasmanom u polufinale, ostvarivši vrijeme 2:15.67 minuta. Najbolje vrijeme kvalifikacija ostvarila je 17-godišnja američka senzacija Missy Franklin (2:07.54), koja je u Londonu već osvojila tri medalje, od čega dvije zlatne.