OI: Meksikancima zlato u nogometu, Peralta šokirao najvećeg favorita Brazil

Subota, 11. kolovoza 2012. 17:50 Napisao/la  SC

Finale: Brazil - Meksiko 1:2. Meksikancima je zlato osigurao Peralta, koji je postigao oba meksička gola. Brazil treći puta poražen u finalu olimpijskog turnira

FINALE OLIMPIJSKOG TURNIRA

BRAZIL - MEKSIKO 1:2

Stadion Wembley. Gledatelja: 90.000

Sudac: Mark Clattenburg (Engleska)

Strijelci: 0:1 Peralta (1), Peralta (75), 1:2 Hulk (90)

Žuti kartoni: Marcelo (Brazil), Jimenez, Reyes, Vidrio (Meksiko)

Brazil: Gabriel, Rafael (84 Lucas), Thiago Silva, Juan, Marcelo, Oscar, Romulo, Sandro (71 Pato), Alex Sandro (32 Hulk), Neymar, Leandro Damiao

Meksiko: Corona, I. Jimenez (82 Vidrio), Mier, Reyes, Chavez, Aquino (57 Ponce), Enriquez, Salcido, Fabian, Herrera, Peralta (86 R. Jimenez)

Reprezentacija Meksika iznenađujuće je osvojila zlato u nogometnom terniru na Olimpijskig igrama u Londonu nakon što je u finalu pobijedila najvećeg favorita Brazil 2:0. Meksikancima je zlato osigurao Peralta, koji je postigao oba meksička gola.

Prvi je postigao nakon samo 30-tak sekundi igre kada je sjajnim udarcem matirao brazilskog vratara Gabriela, a pitanje pobjednika otklonio je 15 minuta prije kraja sjajnim udarcem glavom.

U nastavku susreta "Selecao" je stiskao, ali je bolje šanse imao Meksiko. Najveću je imao Fabian, koji je u 64. minuti pogodio prečku nakon velike pogreške brazilske obrane. U prvoj minuti sudačke nadoknade Hulk je samo uspio smanjiti poraz Brazila, koji je doživio treći poraz u tri finala olimpijskih igara.