OI: Stolnotenisač Andrej Gaćina u osmini finala poražen od Tajvanca Chuanga

Ponedjeljak, 30. srpnja 2012. 22:30 Napisao/la  SC

Osmina finala: Gaćina (Hrvatska) - Chuang (Tajvan) 2:4 (8:11, 5:11, 4:11, 11:7, 11:3, 5:11)

Hrvatski stolnotenisač Andrej Gaćina ispao je u osmini finala Olimpijskih igara. Posljednji hrvatski predstavnik u stolnoteniskom turniru svoj je nastup okončao porazom od Tajvanca Chih Yuan Chuanga (4:2). Zadranin je u u jutarnjem dijelu programa pobjedio Rusa Aleksandra Šibajeva 4:3, ali protiv osmog stolnotenisača svijeta i petog nositelja Igara više nije imao snage.

Gaćina je brzo izgubio tri seta (za 18 minuta), ali se tada vratio u susret i smanjio na 3:2. Ipak, šesti set je ponovo otišao na stranu Chuanga koji je slavio 11:5 i prošao u četvrtfinale.