Svjetska liga: Hrvatski vaterpolisti pobijedili Grčku u novom atenskom bazenu

Srijeda, 30. siječnja 2013. 19:21 Napisao/la  SC

Utakmica 3. kola Skupine A Svjetske lige vaterpolista: Grčka - Hrvatska 7:9

Utakmica 3. kola Skupine A Svjetske lige vaterpolista

GRČKA - HRVATSKA 7:9 (2:3, 1:3, 1:1, 3:2)

Suci: Balazs Szekely (Mađarsla) i Mihai Simion (Rumunjska)

Igrač više: Grčka 3/10 Hrvatska 4/6

Peterci: Grčka - Hrvatska 1/1

GRČKA:Tsalkanis, Mylonakis 1, Miralis, Pontikeas 1, Fountoulis, Vlachopoulos 2, Afroudakis 1, Delakas, Mourikis 1, Kolomvos,Gounas 1, Gouvis, Galanidis.

HRVATSKA: Pavić, Lončar, Paškvalin, Marković, Joković 2, Buljubašić, Muslim 2, Bušlje, Sukno 2 (1), Dobud 1, Šetka 1, Obradović 1, Bijač.

Na otvaranju novoga bazena "Spiros Louis" u Ateni vaterpolska reprezentacija Hrvatske upisala je vrlo vrijednu pobjedu protiv domaćina Grčke. Izabranici Ivice Tucka puno su bolje odigrali prvi dio susreta, jer su nakon dvije četvrtine imali velikih 6:3. Do kraja utakmice Grci su bodreni bučnom publikom uspjeli izboriti tek pristojan poraz.

Hrvatsku je u vodstvo doveo Maro Joković da bi Grci dvama vezanim pogocima došli do prednosti od 2:1. Na 2:2 poravnao je Sandro Sukno, a svojim drugim pogotkom prvu je četvrtinu zaključio Maro Joković za vodstvo 3:2. Početkom druge četvrtine Sukno realizira peterac i Hrvatska prvi puta ima plus dva (4:2) no već u sljedećem napadu Grci smanjuju na 4:3 preko Mylonakisa. Minutu prije kraja druge četvrtine Petar Muslim pogađa za 5:3, a u posljednjem napadu drugoga dijela utakmice Anđelo Šetka postavlja rezultat poluvremena 6:3 za aktualne olimpijske pobjednike.

U trećoj četvrtini viđena su samo dva pogotka. Najprije je Pontikeas smanjio na 6:4, a onda je svojim drugim pogotkom Petar Muslim vratio plus tri (7:4). Odmah na početku posljednje četvrtine Vlachopoulos smanjuje na 7:5, ali Nikša Dobud svojim prvim pogotkom još jednom vraća razmak na tri pogotka. Mourikis je još jednom smanjio (8:6), ali je Paulo Obradović postigao deveti hrvatski pogodak i otklonio sve dvojbe oko pobjednika. Gounas je do kraja utakmice tek ublažio poraz svoje reprezentacije.

Hrvatska u subotu 2. veljače od 19 sati igra u Kotoru protiv reprezentacije Crne Gore koja ju je pobijedila u prvome kolu ovoga natjecanja u Zagrebu sa 10:13.