Nedjelja, 28. lipnja 2015. 21:47 Napisao/la  SC

Hrvatska - Srbija 6:9 (1:1, 3:1, 1:3, 1:4). Srbija osigurala plasman na OI

HRVATSKA - SRBIJA 6:9 (1:1, 3:1, 1:3, 1:4)

Suci: Adrian Alexandrescu (Rumunjska) i Filippo Gomez (Italija)

HRVATSKA: Pavić, Burić, Petković, Lončar, Joković 2 (1), Bukić 1, Vukičević 1, Bušlje, Sukno 2 (1), Paškvalin, Šetka, Obradović, Bijač

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 2, Gocić, Ranđelović, Ćuk 1, D. Pijetlović 3, Nikić, Aleksić, Jakšić 1, Filipović, Prlainović 2 (1), S. Mitrović, B. Mitrović

Igrač više: Hrvatska 14 (4) Srbija 11 (5)

Peterci: Hrvatska 2 (2) Srbija 1 (1)

U finalu četrnaestog izdanja Svjetske lioge vaterpolista Srbija je u Bergamu svladala Hrvatsku rezultatom 9:6 i tako po deveti puta osvojila taj trofej. Još važnije, Srbija je pobjedom osigurala izravan plasman na Olimpijske igre u Rio dok će Hrvatska to morati učiniti u mjesecima koji slijede odnosno na predstojećim velikim natjecanjima.

Do sredine treće četvrtine Hrvatska je imala vodstvo, igru i rezultat koji bi je, da je izdržala trasirao među pobjednike drugi puta nakon osvajanja turnira u kazahstanskom Almatyju prije tri sezone. Tri je puta (1:3, 2:4, 3:5) momčad Ivice Tucka imala prednost od dva pogotka, no Srbija je serijom 6:1 kroz treću i četvrtu četvrtinu došla do konačne pobjede

U prvom poluvremenu briljirali su vratari Pijetlović i Pavić kao i obrane kod obje momčadi. Kada su iste popustile, preciznija je bila Srbija koja je golovima Prlainovića, Mandića, Jakšića i Ćuka preokrenula susretu svoju korist. Hrvatski reprezentativci pali su u nastavku i postigli tek dva pogotka u drugom poluvremenu (Bukić i Sukno iz peterca).

Srbija je prvi puta povela u 27. minuti golom Jakšića, vodstvo se do kraja utakmice povećalo na tri pogotka prednosti.