Svjetska liga: Barakude se nakon raspucavanja plasirale u polufinale, slijedi okršaj s Amerikancima

Petak, 26. lipnja 2015. 20:28 Napisao/la  SC

Susret četvrtzavršnice: Hrvatska - Italija 14:12. Gallo je u trećoj seriji raspucavanja pogodio vratnicu, a Di Fulviu je kasnije obranio Pavić. Barakude pokazale dobru igru

Svjetska liga vaterpolista - susret četvrtzavršnice

HRVATSKA - ITALIJA 14:12 (3:1, 2:5, 3:0, 2:4, raspucavanje - 4:2)

Centro Sportivo Italcementi. Gledatelja 1.000

Suci: Adrian Alexandrescu (Rumunjska) i Alexey Krapivin (Rusija)

HRVATSKA: Pavić, Burić, Petković, Lončar 2, Joković 2 (1), Bukić, Vukičević, Bušlje 2, Sukno 3, Paškvalin, Šetka 1, Obradović, Bijač

ITALIJA: Tempesti, Di Fulvio 3, Velotto, Figlioli, Giorgetti 2 (1), Fondelli, Presciutti, Gallo 1, Gitto, Luongo 2, Aicardi 1, Baraldi 1, Del Lungo

Igrač više: Hrvatska 11 (7) Italija 15 (5)

Peterci: Hrvatska 2 (1) Italija 1 (1)

Tri isključenja: Figlioli (25), Obradović (28), Sukno (29), Lončar (30), Giorgetti (32)

Raspucavanje: Luongo - 10:11, Joković - 11:11, Presciutti - 11:12, Petković - 12:12, Gallo - stativa, Šetka - 13:12, Di Fulvio - Pavić brani, Vukičević - 14:12

Nakon jednog sata i trideset i tri minute igre, sudačkih prepriki, natezanja i lijepih golova Hrvatska se preko domaćina pobjedom nakon izvođenja peteraca plasirala u polufinale. Većinu regularnog dijela utakmice izabranici Ivice Tucka bili su u vodstvu, Talijani su do posljednjeg zvuka sirene uspijeli izjednačiti na 10:10, ali su onda u raspucavanju promašili iskoristiti dva peterca. Bitno je da će Hrvatska u poluzavršnici igrati s reprezentacijom SAD-a koja je u četvrtzavršnici iznenađujuće porazila Mađarsku.

Hrvatska je utakmicu otvorila dobrom igrom u prvoj četvrtini. Joković je realizirao peterac kojeg je skrivio Gitto u trećoj minuti, ubrzo potom Sukno je povisio razornim udarcem iz ramena s lijeve strane. Prvi pogodak na utakmici Talijani su postigli tek u šestoj minuti a njegov je potpisnik Luongo. Barakude su na prvi predah otišle s dva gola prednosti zahvaljujući novom pogotku Jokovića

Na početku drugog perioda reprezentacije su izmijenile pogotke iz prebrojavanja, iz brzih akcija s igračem više. Najrpije je Giorgetti pogodio na isključenju Burića za 3:2, a onda je stvari na odmak vratio Bušlje uplivavši na drugog centra i vješto prebacivši Tempestija. Do 13. minute Settebello je prvi puta sustigao hrvatsko vodstvo, kasnije je i poveo. Baraldi i Di Fulvio zabijaju sa svojih pozicija sidruna, svatko u svojoj akciji na asistenciju Giorgettija.

Talijani su poveli u 14. minuti kada izvana pogađa ljevak Gallo, uslijedila je nakon toga njihova prilika za odvajanje koju nije iskoristio Fondelli zbog obrane Josipa Pavića, jednog od junaka hrvatskog plasmana u polufinale. Kaznio je talijanski promašaj Sukno, ali tri sekudne prije kraja za vodstvo Talijana na poluvremenu (5:6) pogađa Di Fulvio, nakon što je isključenje zaradio Paškvalin u fazi napada.

Talijani od tada jedanaest sljedećih minuta igre nisu zabili pogodak. Značilo je to da je reprezentacija u kockastom s tri pogotka u trećem periodu stekla bogat kapital uoči posljednjih osam minuta, što joj za regularni dio ipak neće biti dosta. Treću četvrtinu obilježile su obrane Pavića, ali i golovi Lončara, Šetke i Bušlje za 8:6. Bila je i prilika za odlazak na tri pogotka viška ali ista nije bila iskorištena već ju je obranio Tempesti. Talijani su u jednojn stituaciji na kraju te četvrtine imali dva igrača više (Bukić, Lončar), no Pavić je i tu akciju obranio.

Posljednja četvrtina obilovala je sudačkim poslovima na zapisničkom stolu zbog kojih se čitava utakmica odužila debelo izvan planirane satnice. Hrvatska je doduše na njenom početku mogla otići na tri razlike da je Petković realizirao svoj peterac. No najprije Talijani dolaze na 8:8 golovima Aicardija i Giorgettija iz peterca, a potom Hrvatska preko Sukna i Lončara postalvja na 10:8. Di Fulvio pa potom i Luongo dvadeset sekundi prije kraja u igri 'pet na četiri' zabijaju za 10:10.

Barakude su se našle u polufinalu nepogrešivim izvođenjem peteraca, što se nije moglo reći za Talijane. Gallo je u trećoj seriji pogodio vratnicu, a Di Fulviu je kasnije obranio Pavić pa je za konačnih 14:12 imao pogoditi, i na kraju pogodio Ante Vukičević.