SP vaterpolista: Hrvatska doznala protivnika u četvrtfinalu, Crna Gora svladala Kazahstan

Nedjelja, 02. kolovoza 2015. 19:08 Napisao/la  SC

Susret osmine finala: Kazahstan - Crna Gora 8:12

Hrvatska vaterpolska reprezentacija u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva igrat će protiv Crne Gore koja je u osmini finala teže od očekivanog svladala Kazahstan, rezultatom 12:8.

Protiv Kazahstana su svi očekivali rutinsku pobjedu. Ona je na kraju i došla, ali je bilo određenih problema, jer su Kazahstanci sve do 4:4 vodili, dva puta imali po dva gola prednosti, a imali su 6:6 u drugoj polovini treće četvrtine.

A onda je, srećom po Crnogorce do izražaja došla individualna kvaliteta njihovih vaterpolista, pa su Darko Brguljan dva puta, Aleksandar Ivović i Mlađan Janović za tri i pol minute serijom 4:0 omogućili ekipi Ranka Perovića da uđe mirno u posljednjih osam minuta (10:6).

Kazahstan je sa dva vezana gola došao na 10:8, ali više nije imao snage, pa su Ivović i Vjekoslav Pasković donijeli Crnoj Gori siguran trijumf.

Četvrtfinalni susret Hrvatske i Crne Gore igra se u utorak od 16.30 sati.

Kazahstan - Crna Gora 8:12 (3:2, 2:3, 1:5, 2:2)

KAZAHSTAN: Fedorov, Gubarev 3, Axenov 2, Pilipenko, Ushakov 1, Shmider, Shakenov, Koliadenko, Ukumanov 2, Medvedev, Manafov, Pekovich, Shlemov

CRNA GORA: Lazović, Dr. Brguljan, Pasković 1, Čučković, Da. Brguljan 3, Radović 2, Janović 3 (1), Ukropina, Ivović 2, Murišić, Klikovac, Jokić 1, Šćepanović