SP u vaterpolu: Hrvatska jedva protiv Australije, Miller u posljednjoj sekundi promašio polufinale

Utorak, 30. srpnja 2013. 18:54 Napisao/la  SC

Četvrtfinalna utakmica: Hrvatska – Australija 7:6 (1:1, 1:1, 0:1, 3:2/1:1, 1:0). Iz izrađene akcije u posljednjoj sekundi Millera udarac odsjeda na lijevoj vratnici, pa je utakmica otišla u produžetke

Svjetsko prvenstvo, četvrtfinale

HRVATSKA – AUSTRALIJA 7:6 (1:1, 1:1, 0:1, 3:2 / 1:1, 1:0)

Bazen Bernat Picornell. Gledatelja 500

Suci: Sergio Borrell (Španjolska) i Mario Bianchi (Italija)

HRVATSKA: Pavić (11 obrana), Muslim 1, Dobud, Joković 2, Sukno 1, Bušlje 1, Obradović 1, Lončar 1, Milaković, Paškvalin, Bukić, Šetka, Bijač

AUSTRALIJA: Dennerley, Campbell 1, M. Martin, Cotterill, Power, Gilchrist, Roach 1, Younger 1, Swift, T. Martin, Howden 1, Miller 2, Clark (8 obrana)

Igrač više: Hrvatska 10 (5), JAR 7 (1)

Peterci: Hrvatska – (-) JAR – (-)

Hrvatska reprezentacija na jedvite je jade uspjela ući u polufinale Svjetskog prvenstva. Pobjedom protiv Australije 7:6 Barakude su vizirale očekivanu borbu za medalje i susret sa starim rivalima Mađarima (četvrtak, 20.15 sati).

Odavno hrvatska javnost nije imala priliku gledati ovako dramatičnu vaterpolo utakmicu svoje reprezentacije. S druge strane bazena izabranicima Ivice Tucka stajala je Australija predvođena bivšim 'razaračem' Juga Elvisom Fatovićem na izborničkoj klupi. Ne samo da se naporan rad Fatovićeva tima primijetio  tijekom susreta, nego se naša reprezentacija samo zahvaljujući pukoj sreći našla u prilici odvesti utakmicu u produžetke.

{jb_blackbox-right}Tucak: Ekipa pokazala karakter
- Ovo je bila izuzetno teška utakmica, nezivjesna do samog kraja. Ono što je najbitnije da smo uspjeli pobjediti. Napravili smo neke pogreške, bila je ovo fizički naporna utakmica koja nas je puno potrošila. Ova ekipa ima izuzetan karakter i pozitivnu energiju i to nas je izvuklo. Na kraju smo zasluženo pobijedili, kaže izbornik Ivica Tucak.{/jb_blackbox-right}

Igrao se posljednji napad susreta pri rezultatu 5:5, suci su isključili Nikšu Dobuda, a iz izrađene akcije u posljednjoj sekundi udarac Millera odsjeda na lijevoj vratnici Josipa Pavića, Imali su Australci i vodstvo 4:2, sedam minuta prije kraja, ali i 5:3 samo četiri minute prije zadnje sirene. Naša je reprezentacija imala katastrofalno loše prve tri četvrtine. Realizacija je nakon dvadeset i četiri minute bila 2/13, a rubrika 'iskorišteno' kod igrača više – potpuno prazna!

U prvom produžetku akcijom Dobuda i strijelca Bušlje naši ponovno vode 6:5. Bio je to prvi pogodak Andre Bušlje na Svjetskom prvenstvu, no Campbell već u sljedećem napadu pogađa za 6:6.

{jb_blackbox-left}Muslim: Pobijedili smo izgubljenu utakmicu
- Pobijedli smo skoro izgubljenu utakmicu. Veličina ove ekipe je da smo pobijedili i kada smo igrali loše. Sada što prije moramo zaboraviti Australiju, okrenuti se Mađarima. Svoj cilj ulaska u polufinale smo ostvarili i sad idemo pokušati pobijediti Mađare, rekao je Petar Muslim koji je postigao pobjednički pogodak.{/jb_blackbox-left}

Drugi je dio donio konačno vodstvo Barakuda pogotkom Petra Muslima 54 sekunde prije kraja. Sukno je pogodio gredu, lopta se odbila  do Muslima koji nije pogriješio. Sandro Sukno je pola minute prije kraja mogao zabiti posljednji čavao u lijes Australcima, no nije uspio realizirati kontru.

Polufinalni protivnici Mađari u svojem četvrtfinalu su nadvisili Grčku sa 9:3.