POLUFINALE EP 2018 Srbija u finalu, svjetski prvaci u borbi za europsku broncu

Četvrtak, 26. srpnja 2018. 22:10 Napisao/la  SC

Srbija – Hrvatska 9:7 (5:3, 1:1, 1:1, 2:2). Prva četvrtina izgledala je kao vaterpolska poslastica u odnosu na nervozni nastavak

Polufinalna utakmica Europskog prvenstva

SRBIJA – HRVATSKA 9:7 (5:3, 1:1, 1:1, 2:2)

SRBIJA: G. Pijetlović, B. Mitrović; Mandić 3, Rašović, Ranđelović, Ćuk 3, D. Pijetlović, Vico, Aleksić, Jakšić 1, Filipović, Prlainović 1, S. Mitrović 1

HRVATSKA: Bijač, Marcelić; Macan, Fatović, Lončar, Joković 1, Buljubašić, Vukičević 3, Bušlje 3, Miloš, Vrlić 1, Šetka, Garcia

Igrač više: Srbija 7/12, Hrvatska 3/13

Peterci: Srbija 0/0, Hrvatska 1/1

Crveni karton: Ćuk (13), Fatović (13), Tucak (25)

Srbija se plasirala u finale Europskog prvenstva pobjedom (9:7) protiv Hrvatske u utakmici koja je obilovala nervozom i sudačkim kriterijem koji je dizao tenzije.

Nije Hratska doživjela poraz zbog suđenja, Srbija je jednostavno bila bolja u elementu koji se slovio hrvatskom prednošću.

Mentalno stabilnija srpska momčad bolje je koristila igrača više i time stekla ključnu prednost.

Iako hrvatska obrana nije igrala na razini prethodnih utakmica, u polufinalu potpuno je zakazao hrvatski napad.

Prva četvrtina izgledala je kao vaterpolska poslastica u odnosu na nervozni nastavak.

Ni po čemu se nije moglo naslutiti da će prednost od dva pogotka nakon prvoga dijela biti nedostižna za Hrvatsku.

U preostale tri četvrtine postignuto je isto pogodaka kao u prvoj, što dovoljno govori o načinu igre obiju momčadi.

Teško se oteti dojmu da u presudnim trenucima Srbi nisu uživali privilegije u sudaca, izbornik Tucak isključen je u 25. minuti nakon burne reakcije naše klupe.

Da sucima savjest nije čista, pokazali su u završnici kada su odlukama na štetu Srba kompenzirali propuste, pa je tako Vukičević pogodak postigao iz darovanog peterca.

Unatoč tome, hratski vaterpolisti sami su odredili svoju sudbinu.