LEN EUROPA CUP Hrvatska pobjedom protiv Crne Gore najavila spektakl protiv Srbije

Petak, 06. travnja 2018. 19:09 Napisao/la  V. P.

Utakmica 2. kola: Hrvatska Crna Gora 10:5. Naučinkovitiji igrač bio je Maro Joković sa četiri pogotka, Bušlje zaradio isključenje zbog sukoba sa Spaićem

Maro Joković (Hrvatska)
Maro Joković (Hrvatska) Foto: Valentina Prokić

LEN Europa kup super finale - 2. kolo

HRVATSKA - CRNA GORA 10:5 (3:1, 2:1, 4:3, 1:0)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 500

Suci: Szekely (Mađarska) i Colombo (Italija). Delegati: Lonzi (Italija) i Perišić (Srbija)

HRVATSKA: Bijač 4 obrane, Macan, Fatović 1, Lončar, Joković 4, Buljubašić 1, Vukičević 2, Bušlje, Marinić-Kragić, Vrlić 1, Šetka, Garcia 1, Marcelić

CRNA GORA: Lazović, Brguljan 1, Baničević, Petković, Đ. Radović, A. Radović 1, Popadić, Đurđić 2, Ivović, Klikovac, Čučković, Spaić 1, Šćepanović 4 obrane

Igrač više: Hrvatska 5 (8), Crna Gora 0 (7)

Isključenje s pravom zamjene: Bušlje (Hrvatska)

Žuti karton: Ivica Tucak

Hrvatski reprezentativci uvjerljivo su nadigrali Crnu Goru (10:5).

Kao što su hrvatski reprezentativci i najavljivali, obrana je bila presudna u dvoboju sa Crnom Gorom, što se pokazalo od prve minute.

Do vodećeg pogotka Hrvatske vodila se žestoka borba i nadmudrivanje.

Brguljan je otvorio utakmicu pogotkom stative, a zatim je vratar Šćepanović prvo obranio pokušaj Vrlića, a zatim i Garcije.

Prvog igrača više Crnogorci nisu iskoristili, Ivović je pogodio stativu.

Nakon još jedne Šćepanovićeve obrane, ovaj puta Lončaru, Klikovac nije iskoristio prednost Buljubašićeva isključenja.

I konačno u 5. minuti Garcia pogađa za 1:0.

Vukičević je zatim iskoristio brojčanu prednost i pogodio za 2:0.

Nakon Brguljanova isključenja Joković se prvi puta upisao u strijelce, a zatim je i Crna Gora zatresla mrežu.

Spaić je prvo pogodio stativu, lopta se odbila natrag i iz drugog pokušaja je pogodio za 3:1.

Crna Gora je osvojila loptu na startu druge četvrtine, Brguljan je iskoristio prvi napad i smanjio zaostatak na minus jedan, 3:2.

Maro Joković još je jednom iskoristio igrača više za 4:2.

Uslijedila su dva gostujuća promašaja, Spaića i Brguljana te isljučenje Ivovića koje Fatović nije uspio pretvoriti u pogodak.

Joković nije dozvolio novi takav propust te je još jednim pogotkom odveo Hrvatsku na plus tri uoči poluvremena, 5:2.

Prvi napad ponovno su Crnogorci iskoristili, Aleksandar Radović smanjio je na 5:3, no prvo Vrlić, a zatim i Fatović povećavaju prednost domaćih, 7:3.

Gosti nisu iskoristili isključenje Bušljea, ali na drugoj strani Joković četvrti puta trese mrežu za plus pet, 8:3 u 21. minuti.

Iako Spaić nije iskoristio brojčanu premoć, Đurđić iz nove akcije pogađa za 8:4.

Ante Vukičević vraća na plus pet, 9:4, a u posljednjoj sekundi treće četvrtine Đurđić pogađa drugi put za 9:5 i izaziva žestoko negodovanje izbornika Ivice Tucka zbog pada koncentracije u iščekivanju zvuka sirene.

Posljednja četvrtina skoro je prošla bez pogodaka.

Čvrsta igra u obrani, prilike sa igračem više nisu se koristile, a pojedine sudačke odluke izazvale su nervozu i negodovanje izbornika Tucka koji je zaradio žuti karton, ali i kod igrača u bazenu.

Nakon što je Tucak pozvao time out zaiskrilo je između Bušlje i mladog Spaića s druge strane. Crnogorski centar je udario Bušlju koji ga je zatim pokušao uloviti.

Uključili su se ubrzo i ostali igrači kako bi spriječili veći incident. Ishod isključenje s pravom zamjene za Bušljea minutu i 16 prije kraja utakmice.

Točku na i stavio je Buljubašić pogotkom 47 sekundi prije kraja za konačnih 10:5.