Hrvatski vaterpolisti postali europski prvaci pobjedom protiv Mađarske

Subota, 10. rujna 2022. 21:50 Napisao/la  SC

Utakmica se prelomila u zadnje dvije minute, kada je Hrvatska stekla prednost 10:8 iz dva peterca

Hrvatski vaterpolisti postali su europski prvaci pobjedom protiv Mađarske (10:9) pred 9000 gledatelja u Splitu.

Utakmica se prelomila u zadnje dvije minute!

Kod rezultata 8:8 Fatović je pobjegao u kontru i iznudio peterac, Marinić Kragić je postigao pogodak za 9:8.

Na drugoj strani Mađari su iz peterca dobili šansu izjednačiti, Manhercz je pogodio prečku.

Opet je Hrvatska dobila peterec nakon Žuvelina bijega, Marinić Kragić je ponovo precizan za 10:8.

Mađari su idućem napadu dobili igrača više, obranila se hrvatska reprezentacija, ali nije iskoristila idući napad.

Mađari su 0,32 minute prije kraja iz peterca smanjili rezultat, Jansik je pogodio za konačnih 10:9.

Hrvatska je do kraja utakmice sačuvala loptu i pobjedu zlata vrijednu.