SP U VATERPOLU

Hrvatski vaterpolisti osvojili brončane medalje

Subota, 03. kolovoza 2013. 17:46 Napisao/la  SC

Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Italija 10:8. Italija potopljena u prvom poluvremenu

Hrvatski vaterpolisti osvojili su brončane medalje na Svjetskom prvenstvu u Barceloni, u utakmici za 3. mjesto bili su bolji od Italije pobijedivši rezultatom 10:8.

Impresivno je naša reprezentacija odigrala prvo poluvrijeme (8:3) tijekom kojega su Talijani bespomoćno plutali. U prve dvije četvrtine izabranici Ivice tucka demonstrirali su vaterpolo dostojan jedne od najboljih momčadi na svijetu.

Talijani su dobili zadnje dvije četvrtine tijekom kojih su naši igraču rutinski čuvali veliku rezultatsku prednost. Promijenio se malo i kriterij suđenja, pa su u 3. četvrtini crvene kartone dobili su Sukno i Bušlje. Ništa Talijanima više nije moglo pomoći.

HRVATSKA - ITALIJA 10:8 (4:2, 4:1, 1:2, 1:3)

HRVATSKA: Pavić, Lončar, Milaković, Paškvalin 1, Joković 3, Bukić 1, Muslim, Bušlje, Sukno 3, Dobud 1, Šetka, Obradović 1, Bijač.

ITALIJA: Tempesti, Perez 1, Gitto, Figlioli, Georgetti 3, Felugo 2 (1), Figari, Gallo, Presciutti 1, Fiorentini, Aicardi, Napolitrano 1, Del Lungo.

Peterci: Hrvatska -, Italija 1 (1).

Igrač više: Hrvatska 14 (5), Italija 13 (6).

Crveni kartoni: Sukno, Bušlje, Perez