NOVO ZLATO

Hrvatski juniori svjetski prvaci u vaterpolu

Subota, 03. rujna 2016. 22:44 Napisao/la  SC

Finale: Hrvatska - Crna Gora 16:13.  Primorjaš Paparić zabio 5 pogodaka

Hrvatska juniorska reprezentacija osvojila je naslov svjetskih prvaka nakon što je finalu u Podgorici bila bolja od domaćina Crne Gore sa 16:13 (2:2, 7:5, 2:4, 5:2).

Finale je obilježeno sjajnom izvedbom Lovre Paparića, mladi reprezentativac Primorja postigao je čak pet pogodaka.

Mlada vrsta pod vodstvom izbornika Joška Krekovića i pomoćnika mu Mile Smodlake i Renca Posinkovića, nije podlegla činjenici da igra protiv domaćina na plivalištu Morača usred Podgorice pred oko 2000 domaćih navijača. Nije smetao ni  zanimljiv podatak da je Crna Gora imala čak tri peterca, a mlade Barakude  niti jedan.

Posljednje dvije utakmice turnira Hrvatska je odigrala suvereno, prvo je pobijedila Mađare u polufinalu sa 4, pa potom i Crnogorce sa 3 gola razlike.

Hrvatska je u prvoj četvrtini finala uspjela nadoknaditi zaostatak dva pogotka, u drugoj četvriti obje se se momčadi raspucale. Veču korist od čak 12 pogodaka izvukla je hrvatska reprezentacija, koja je stekla dva pogotka prednosti.

Treću četvrtinu dobili su Crnogorci, koji su uspjeli izjednačiti uoči početka zadnje dionice.

U posljednjih osam minuta su izabranici Joška Krekovića bili su dominantni i ostvarili pobjedu vrijednu titule svjetskih prvaka.

Brončane medalje osvojili su Mađari, koji su u susretu za treće mjesto pobijedili Italiju rezultatom 12:8.

HRVATSKA: Podrug (devet obrana), Herceg, Kreković, Valečić 2, Butić 2, Merčep 3, Pejković, Lazić 1, Paparić 5, Biljaka 3, Bratim.

CRNA GORA: Tešanović (devet obrana), Franeta 1, Ćetković, Saveljić 2, Matković 1, Dragović 2, Ukropina 3, Mijušković 1, Radović 2, Banićević 1, Krivokapić.

Finale: Hrvatska - Crna Gora 16:13 (2:2, 7:5, 2:4, 5:2)