SP 2022: Hrvatski vaterpolisti prvenstvo počeli remijem s Grčkom

Utorak, 21. lipnja 2022. 20:54 Napisao/la  SC

U zadnjem napadu igrom s dva centra nisu hrvatski igrači uspjeli iznuditi isključenje zbog čega je bilo dosta prigovora

Hrvatski vaterpolisti u prvoj utakmici na Svjetskom prvenstvu odigrali su neodlučeno protiv Grčke (8:8).

Imala je hrvatska reprezentacija zadnji napad za pobjedu, igrom s dva centra nisu hrvatski igrači uspjeli iznuditi isključenje zbog čega je bilo dosta prigovora, ali...

Na kraju je utakmica dvaju favorita u skupini završila neodlučeno nakon što su Grci otvorili utakmicu puno bolje.

U drugoj četvrtini dvam pogocima Harkova i jednim Žuvele, hrvatska se reprezentacija vratila u utakmicu.

U drugom poluvremenu igralo se izjednačeno, očekivano tvrdo i oprezno u obranama, bilo je jasno da će utakmicu odlučiti nijanse u igri i suđenju.

HRVATSKA: Bijač, Popadić; Burić 1, Fatović, Krapić, Lazić, Bukić, Vukičević, Žuvela 2, Marinić Kragić 1, Vrlić, Bašić 1, Harkov 3

GRČKA: Zerdevas, Tzortzatos; Genidounias 1, Skoumpakis, Karogeropoulos, Fountoulis 1, Papanastasiou, Dervisis, Argyropoulos 1, Gouvis, Kakaris 1, Nikolaidis, Vlachopoulos 4

Skupina B, 1. kolo: Hrvatska - Grčka 8:8 (1:4, 4:1, 1:2, 2:1)