Liga prvaka: Vaterpolisti Radničkog izborili finale pobijedivši Partizan uz prolom oblaka

Petak, 30. svibnja 2014. 18:58 Napisao/la  Patrik Mršnik izvješćuje iz Barcelone

Polufinale: Partizan - Radnički 4:9 (1:2, 2:3, 0:2, 1:2). Igrači Uroša Stevanovića demonstirali su kako u teškim vremenskim uvjetima pružiti dobru igru i najaviti pohod na europsku titulu

Final Six vaterpolske Lige prvaka - polufinale

PARTIZAN - RADNIČKI 4:9 (1:2, 2:3, 0:2, 1:2)

Bazen Bernat Picornell, Barcelona. Gledatelja 100.

Suci: Mark Koganov (Azerbajdžan) i Boris Margeta (Slovenija)

Delegati: Gyorgy Martin (Mađarska) i Stefan Bottlik (Slovačka).

PARTIZAN: Soro (8 obrana), Gielen, Mandić 2, Vico 1, Subotić, Tomašević, Ćuk, Dedović 1, Čučković, Tanasković, Stojanović, Jakšić, Rističević

RADNIČKI: Radić (14 obrana), Burić, Vuksanović 1, Korolija, Čirković, Miličić, Čirić 1, Basara 1, Zloković 4, F. Filipović 1, Marković 1, Đ. Filipović, Popović

Igrač više: Partizan 4 (1) Radnički 5 (3)

Peterci: Partizan -,  Radnički 1 (-)

Brescia pobijedila Pro Recco u utakmici za peto mjesto
Brescia je osvojila peto mjesto na završnom turniru Lige prvaka. U talijanskom ogledu Pro Recco je doživio novi udarac i izgubio 10:9. Pobjednički gol za Bresciju postigao je Valerio Rizzo minutu i sedam sekundi prije kraja utakmice. Inače, Pro Recco je nakon minute igre u trećoj četvrtini imao prednost od tri gola (6:3) što je Brescia anulirala serijom 3:0 u periodu od pet minuta u kojem Recco nije zabio gol.

U prvom polufinalu vaterpolske Lige prvaka Radnički iz Kragujevca osmi put ove sezone u njihovim međusobnim ogledima odnio je pobjedu nad Partizanom. Konačan rezultat ipak ne može dočarati realno stanje stvari u bazenu, utakmica je naime odigrana po jakoj kiši uz prisutstvo veoma malog broja navijača. Partizan je utakmciu igrao bez  glavnog trenera Vladimira Vujasinovića, suspendiranog nakon isključenja u četvrtfinalu protiv Pro Recca.

Beograđani nisu mogli zaustaviti Borisa Zlokovića, zabio je crnogoorski centar četiri pogotka u mrežu solidnog Slobodana Sore, isto kao i cijeli Partizan u Radićevu s druge strane. Iako se na poluvrijeme otišlo s 5:3 za Radnički, na velikom odmoru kiša pojačava i odnosi novu veliku senzaciju. Radnički je tako upisao pobjedu u polufinalu te s nestrpljenjem sada može čekati veliko finale, u subotu od 20 sati. Igrači Uroša Stevanovića demonstirali su kako u teškim vremenskim uvjetima pružiti dobru igru i najaviti pohod na europsku titulu.