U europskom klasiku Francuzi pobijedili Engleze, Kane promašio penal

Subota, 10. prosinca 2022. 22:08 Napisao/la  SC

U 84. minuti Harry Kane s bijele točke loptu poslao preko vratiju i propustio priliku drugi put izjednačiti rezultat iz penala

Olivier Giroud odlučio pobjednika

Francuska će u polufinalu igrati protiv Maroka, u europskom klasiku Francuzi su pobijedili Engleze u neizvjesnoj utakmici koju je obilježio neiskorišteni kazneni udarac.

U 84. minuti Kane je s bijele točke loptu poslao preko vratiju i propustio priliku drugi put izjednačiti rezultat iz penala.

Engleska je neočekivano ostavila bolji dojam od Francuske, dobro je Walker zatvorio Mbappea čime je olakšan posao engleskoj obrani.

Uputila je Engleska više udaraca, stvorila više šansi, ali nogomet se igra za pogotke.

Aktualni svjetski prvak ponovo je ostvario pobjedu pragmatičnim nogometom, Francuska je jednostavno bila učinkovitija.

Pobjednika je opet odlučio Giroud nakon Griezmannova ubačaja slijeva i loše Maguireove reakcije u zračnom duelu sa strijelcom.

ENGLESKA: Pickford, Walker, Stones (90+8. Grealish), Maguire, Shaw, Henderson (79 Mount), Rice, Bellingham, Saka (79 Sterling), Kane, Foden (89 Rashford)

FRANCUSKA: Lloris, Kounde, Varane, Upamecano, Hernandez, Tchouameni, Rabiot, Dembele (79 Coman), Griezmann, Mbappe, Giroud

Utakmica četvrtfinala: Engleska - Francuska 1:2 (Kane 54-11m/Tchouameni 17, Giroud 78)