Marokanski vratar Bono branio na tragu Dominika Livakovića

Utorak, 06. prosinca 2022. 18:52 Napisao/la  SC

Maroko je ostvario plasman u četvrtfinale nakon boljega jedanaesteraca nakon kojih su Marokanci dobili svoga Livakovića.

Vratar Seville Bono obranio je dva jedanaesterca, Sarabia je pogodio vratnicu, Marokanaci su pogodili tri od četiri jedanaesterca.

Maroko je još jednom pokazao da igra iznimno kvalitetnu obranu, slično kao u utakmicama protiv Belgije i Hrvatske, Marokanci su prije svega dobro čuvali i sačuvali svoju mrežu netaknutom.

Španjolci su prema očekivanju ostvarili puno veći posjed lopte, ali nisu bili opasniji od Marokanaca.

Naprotiv, Marokanci su nekoliko puta u 120 minuti u brzim i okomitim otvaranjima opasno ušli u završnicu.

Nisu Španjolci kroz posjed lopte u 120 minuta stvorili ni jednu izglednu priliku, najviše je obećavala situacija u 123. minuti, kada je Sarabia ušao zdesna i iz zatvorene pozicije pogodio loptom suprotnu vratnicu.

Dojam je da je bio u zaleđu što bi se provjerilo da je pogodio mrežu.

Na kraju su u četvrtfinale nakon izvođenja jedanaesteraca ušle dvije reprezentacije iz iste skupine, Hrvatska i Maroko.

ŠPANJOLSKA: Simon, Llorente, Rodri, Laporte, Jordi Alba (98 Balde), Gavi (63 Soler), Busquets, Pedri, F.Torres (76 Williams), Asensio (63 Morata), Olmo (98 Fati)

MAROKO: Bono, Hakimi, Aguerd (85 El Yamiq), Saiss, Mazraoui (82 Attiat-Allal), Ounahi, Amrabat, Amallah (82 Cheddira), Ziyech, El Nesyri (82 Sabiri), Boufal (66 Ezzalzouli)

Utakmica osmine finala: Španjolska - Maroko 0:3, nakon jedanaesteraca (0:0)

Jedanaesterci: Sabiti 0:1, Sarabia - vratnica, Ziyech - 0:2, Soler - Bono brani, Benoun - Simon brani, Busquets - Bono brani, Hakimi - 0:3