SP: Hrvatska - Norveška i Francuska - Slovenija polufinalni parovi

Utorak, 24. siječnja 2017. 20:58 Napisao/la  SC

Utakmice četvrtfinala: Hrvatska - Španjolska 30:29, Francuska - Švedska 33:30, Norveška - Mađarska 31:28, Slovenija - Katar 32:30

Hrvatska - Norveška i Francuska - Slovenija polufinalni su parovi Svjetskog rukometnog prvenstva u Francuskoj.

Slovenija je pobijedila (32:30) Katar, koji nije imao snage za još jedan iskorak nakon što je eliminirao Njemačku.

Od početka je Slovenije nametnula pobjednički ritam, nekoliko puta stekla je pet pogodaka prednosti...

Nakon slovenske prednosti 27:18 nije bilo više vremena za eventualni povratak iako je Katar ostvario seriju 6:0.

Francuska reprezentacija svladala je u Lilleu Švedsku sa 33:30 (15:16).

Šveđani su u 48. minuti vodili 26:25, ali je domaća momćad  serijom 4:0 stvorila nedostižnu prednost.

Kentin Mahe je s devet pogodaka i realizacijom sedmeraca 7/7 bio najbolji strijelac pobjedničke reprezentacije. Remili je postigao šest, a Fabregas pet pogodaka. Gottfridsson je sa sedam golova predvodio strijelce Švedske.

Rukometaši Norveške postali su prvi polufinalisti u četvrtfinalnom dvoboju odigranom u Albertvilleu rezultatom 31:28 (17:10) pobijedili Mađarsku.

Norvežani su petnaest minuta prije kraja imali +10 (26-16) prednost čime je utakmica riješena iako su Mađari doživjeli pristojan poraz.

Najbolji strijelci Norveške bili su Espen Lie Hansen sa 6 golota te Sander Sagosen i Kent Robin Tonnesen sa po pet pogodaka.

Mađare je sa 11 golova predvodio Gabor Csaszar.