EP U RUKOMETU Hvatska brzo prizemljena nakon grandiozne pobjede protiv Španjolske, Austrija zasluženo osvojila bod u Mannheimu

Nedjelja, 14. siječnja 2024. 22:12 Napisao/la  SC

Nije samo Austrija priredila iznenađenje, Švicarska je također uspjela odigrati neodlučeno (26:26) s Francuskom

Hrvatska je dramatičnoj završnici odigrala neodlučeno (28:28) protiv Austrije, brzo je hrvatska reprezentacija prizemljena nakon grandiozne pobjede protiv Španjolske.

Na isteku 59. minute Weber je izjednačio (28:28) nakon što je Hrvatska vodila tri pogotka razlike u zadnji minutama utakmice u Mannheimu.

Pola minute prije kraja utakmice Božović je isključen nakon prekršaja nad Cindrićem, loše pripremljeni napad završio je udarcem Cindrića, koji je Hausle obranio.

S obzirom na prikazano, treba biti objektivan i konstatirati da je Austrija apsolutno zaslužila bod!

Nakon furioznog početka Hrvatske (5:1), Austrija je počela igrati potpuno ravnopravni rukomet!

Nije samo Austrija priredila iznenađenje u 2. kolu, Švicarska je također uspjela odigrati neodlučeno (26:26) s Francuskom.

Ivan Martinoivć izašao je s terena s bolnom grimasom, jedan od najboljih hrvatskih igrača ozlijedio je rame, čekaju se liječnički nalazi.

HRVATSKA: Ivić, Mandić, Mihić, Duvnjak, Šoštarić 6, Karačić, Načinović 5, Mamić, Cindrić 3, Lučin 1, Martinović 2, Šipić 1, Glavaš 2, Srna 1, Klarica 3, Jelinić 3

AUSTRIJA: Häusle, Möstl, Mahr, Božović 3, Frimmel 2, Beloš, Herburger 2, Weber 6, Živković 2, Mittendorfer, Dambock, Bilyk 7, Wagner 2, Nigg, Huteček 4, Miskovez

Utakmica 2. kola: Hrvatska - Austrija 28:28