Hrvatski rukometaši pobijedili Srbiju u pripremnoj utakmici pred Svjetsko prvenstvo

Petak, 09. siječnja 2015. 19:37 Napisao/la  SC

Pripremna utakmica rukometaša: Hrvatska - Srbija 35:28 (18:13). Hrvatska će drugi ogled protiv Srbije odigrati u subotu u Rijeci (Centar Zamet, 18)

Pripremna utakmica rukometaša

HRVATSKA - SRBIJA 35:28 (18:13)

ŠD Marija i Lina, Gledatelja: 2.000. Suci: Gubica i Milošević.

HRVATSKA: Duvnjak 2, Stepančić 1, Kopljar 4, Vori 3, Gojun, Pešić, Horvat 8, Obranović 1, Ivić, Karačić 1, Alilović, Štrlek 1, Čupić 7, Musa 1, Ninčević 2, Slišković 3, Brozović 1.

SRBIJA: Basarić 1, Vujin 4, Marjanović, M. Ilić 6, Gugleta, N. Ilić 7, Rnič 1, Stanković, Zelenović 2, Dal. Čutura, Dav. Čutura 3, Abutović, Mitrović, Marsenić 4, Kocić, Marjanac.

Sedmerci: Hrvatska 5 (5). Srbija: 3 (3). Isključenja: Hrvatska 2, Srbija 6 minuta.

Hrvatski rukometaši pobijedili su Srbiju u pripremnoj utakmici za Svjetsko prvenstvo odigranoj u Umagu. Izabranici Slavka Goluže pružili su solidnu igru u utakmici u kojoj Srbija nije imala previše rješenja.

O tijeku utakmice dovoljno govori da je Srbija posljednje vodstvo imala u četvrtoj minuti utakmice kada je Basarić pogodio za 2:3. Uslijedila je hrvatska serija 3:0, a Ivan Čupić u desetoj minuti prvi je put donio tri gola prednosti na utakmici (7:4).

Srbija je uzvratila i stigla na 7:8, ali Slišković je u 16. minuti donio prvi put četiri gola prednosti (11:7). Zlatko Horvat je razliku podignuo na plus pet (16:11), a Hrvatska je tu prednost zadržala do kraja poluvremena.

Zanimljiv je i podatak da je Domagoj Duvnjak prvi gol zabio tek u 39. minuti (21:17). Brozović je u 41. minuti donio 23:18. Zlatko Horvat je s dva uzastopna gola odveo Hrvatsku na 26:19 u 44. minuti. Najveću prednost izabranici Slavka Goluže imali su u 53. minuti, a iznosila je devet golova prednosti (32:23). Srbija je na kraju samo ublažila poraz.