Hrvatski rukometaši pobijedili Sloveniju u Opatiji, Babić odredio popis za OI

Srijeda, 27. srpnja 2016. 00:38 Napisao/la  SC

Pripremna utakmica: Hrvatska - Slovenija 22:20

Hrvatski rukometaši u Opatiji su pobijedili Sloveniju rezultatom 22:20.

Hrvatska i Slovenija odigrale su i drugu pripremnu utakmicu uoči odlaska na Olimpijske igre. Nakon što je izabranike Željka Babića Slovenija ugostila u Kopru prije nekoliko dana, Hrvatska je uzvratila domaćinstvom u Opatiji.

Naša reprezentacija vodila je većim dijelom utakmice. Prvo poluvrijeme Hrvatsku je stekla četiri pogotka prednosti, najveću do tada (13:9).

U nastavku je Hrvatska imala u dva navrata pet pogodaka prednosti. Međutim, Slovenci su serijom 4:0 izjednačili na 19:19.

Karačić i Duvnjak s dva pogotka na kraju su osigurali pobjedu.

Posljednju  pripremnu utakmicu Hrvatska u Riju igra protiv reprezentacije Njemačke.

Najefikasniji je u redovima Hrvatske bio Karačić sa šest pogodaka, dok su Duvnjak i Štrlek postigli po četiri, a Brozović tri gola.