Hrvatski rukomet na olimpijskom turniru doživio još jedan neuspjeh

Nedjelja, 04. kolovoza 2024. 22:38 Napisao/la  SC

Španjolska pobjedom eliminirala hrvatsku reprezentaciju

Domagoj Duvnjak
Domagoj Duvnjak Foto: HRS/Facebook

Hrvatska rukometna reprezentacija završila je natjecanje na olimpijskom turniru, porazom (31:32) od Španjolske izgubila je Hrvatska šanse igrati u četvrtfinalu (pogledajte  OVDJE).

Ispadanje u skupini novi je neuspjeh hrvatskoga rukometa, ništa zadnjih godina ne može vratiti hrvatsku rukomet u svjetski vrh, ni promjena izbornika nije donijela pomak.

Načinović je na ulasku u zadnju minutu smanjio španjolsko vodstvo na pogodak razlike (31:30), nakon španjolskog time-outa Kuzmanović je obranio zicer, Srna je iznudio sedmerac.

Martinović je izjednačio (31:31), a Gomez postavio konačnih 32:31.

Hrvatska reprezentacija puno je bolje igrala u nastavku, posebno se istaknuo Luka Lovre Klarica za sedam pogodaka iz sedam pokušaja.

Stigla je Hrvatska zaostatak iz prvoga poluvremena, priuštila je sebi još jednu neizvjesnu završnicu koja je završila porazom.