EP Hrvatska ušla u drugi krug natjecanja dvije sekunde prije kraja utakmice

Utorak, 08. studenog 2022. 19:46 Napisao/la  SC

Hrvatska će u drugom krugu igrati protiv Slovenije (10. studenog), Danske (12. studenog) i Švedske (16. studenog)

Hrvatske rukometašice plasirale su se u drugi krug natjecanja nakon što su u utakmici 3. kola odigrale neodlučeno sa Švicarskom (26:26).

U 58. minuti Švicarke su imale dva pogotka prednosti (26:24), manje od dvije minute dijelile su Švicarsku od prve pobjede na europskim prvenstvima.

I istoj minuti Šimara je pogodila za 26:25, Pijević je u zadnjoj minuti obranom ostavila Hrvatsku u utakmicu, dvije sekunde prije kraja Pavlovićka je izjednačila.

U neizvjesnoj završnici Hrvatska je uspjela izbjeći poraz iako je većim dijelom drugoga dijela utakmice vodila, sredinom poluvremena i četiri razlike.

Neobjašnjiv pad u igri zadnjih desetak minuta odveo je utakmicu u dramatičnu završnicu.