Hrvatske rukometašice pobijedile Sloveniju u pripremnoj utakmici

Četvrtak, 27. listopada 2022. 21:18 Napisao/la  SC

U sklopu priprema za Europsko prvenstvo koje počinje za osam dana, ženska rukometna reprezentacija pobijedila je u prijateljskom susretu zatvorenog tipa jednog od domaćina, Sloveniju (27:24).

Hrvatska je odigrala vrlo dobru utakmicu koja može biti odličan temelj za nastavak priprema i veliko natjecanje koje je pred njom.

Zbog manjih problema sa tadnjom ložom, Larissa Kalaus je bila pošteđena nastupa u Laškom, a u Poreču su zbog manjih poteškoća s ozljedama, ostale Katarina Pavlović i Tena Japundža.

Jako dobro prvo poluvrijeme odigrale su naše rukometašice. To posebno vrijedi za našu obranu.

Hrvatska je otvorila susret s 4:1.

Onda je upala u malu krizu pa je Slovenija nizom od tri pogotka u 10. minuti stigla do izjednačenja.

Ali, nije posustala ili se uplašila jednog od tri domaćina skorašnjeg Europskog prvenstva.

Dapače!

Nakon novih deset minuta, hrvatske rukometašice imale su ponovno tri razlike (9:6).

Kada se prednost popela na plus četiri (11:7) u 22. minuti, izbornik Slovenije Dragan Adžić morao je pozvati prvu minutu predaha.

Nije previše pomoglo jer je Hrvatska ostala izuzetno pokretljiva i čvrsta u obrani, s vrlo dobrim vratarkama, tako da je prednost u 25. minuti bila već velikih 6 razlike (14:8).

Do poluvremena, ta je prednost narasla do 7 razlike (17:10).

Hrvatska je nastavila u istom ritmu i na početku drugog dijela.

Tako je već nakon samo tri minute igre, naša prednost bila 9 pogodaka.

Slovenija je ipak, nakon toga malo uspjela povezati svoje redove s novim svježim igračicama s klupe. Tako je serijom 3:0 spustila svoj zaostatak na minus šest.

Naš je izbornik reagirao minutom predaha i uspio zaustaviti nalet suparnica.

Onoga trenutka kad je promijenio cijelu postavu, pojavili su se problemi s realizacijom.

A Slovenija je suviše iskusna ekipa da to ne bi znala iskoristiti.

Uspjela nam je napraviti niz od 6 pogodaka za redom i doći do izjednačenja 23:23.

Izbornik Nenad Šoštrić ponovno je na teren vratio udarni sastav i sve je sjelo na svoje mjesto.

Nizom od 4:1 Hrvatska je zatvorila susret i upisala vrijednu pobjedu koja će joj nedvojbeno pomoći u dizanju samopouzdanja uoči Europskog prvenstva.

Tri naše vratarke ukupno su imale 14 obrana, od toga dva sedmerca.

Po 6 pogodaka dale su Paula Posavec i Valentina Blažević. Pet je dodala Kristina Prkačin.

Kod Slovenije najbolja Nina Zulić s 5 pogodaka.

U subotu, 29. listopada, u Laškom Hrvatska i Slovenije igraju drugi prijateljski susret.