Hrvatske rukometašice brončane, kraljice šoka u posljednjoj utakmici šokirale Dankinje

Nedjelja, 20. prosinca 2020. 16:59 Napisao/la  SC

Djevojke  su odigrale sjajnu utakmicu, imale su jednu crnu rupu i period od devet minuta bez pogotka tijekom prvog dijela, ali kada su se oporavile Dankinje više nisu imale nikakvih šansi

UTAKMICA ZA 3. MJESTO

DANSKA – HRVATSKA 19:25 (11:11)

Dvorana Jyske Bank. Bez gledatelja.

Suci: Mitrović, Kazanegra (obje Crna Gora)

DANSKA: Toft, Reinhardt, Pedersen 3,  M. Hansen 4, A. M. Hansen, Heindahl 1, Haugsted, Tranborg 4, Lund, A. U. Hansen, Jorgensen 1, Bidstrup 2, Jensen, Burgaard 1, Hojlund 2, Iversen 1.

HRVATSKA: Bešen, Pijević, P. Posavec 2, Krsnik 2, S. Posavec 7, Mičijević 3, Milosavljević 1, L. Kalaus, D. Kalaus, Ježić 5, Japundža, Šimara 1, Debelić 4, Mamić 2, Vidak, Blažević.

Isključenja: Danska 4, Hrvatska 2 minute. Sedmerci: Hrvatska 6 (4).

Sedam minuta prije kraja utakmice Tea Pijević zaustavila je još jedan danski napad, a na drugoj strani Andrea Šimara pogodila je za 23:18.

Povijesna je bronca bila iskovana, bilo je jasno da Dankinje više ne mogu zaustaviti nalet sjajnih hrvatskih djevojaka, najvećeg iznenađenja Europskog prvenstva u Danskoj.

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija treća je u Europi!

Malo se tko tome mogao nadati uoči prvenstva, malo se tko tome mogao nadati nakon onog polufinala protiv Francuskinja.

No, djevojke izbornika Nenada Šoštarića očito nisu mislile tako.

Odigrale su fenomenalnu utakmicu, imale su jednu crnu rupu i period od devet minuta bez pogotka tijekom prvog dijela, ali kada su se oporavile Dankinje više nisu imale nikakvih šansi.

Prvo zbog iznimno raspoložene Tee Pijević u prvom dijelu, nakon toga i zbog nevjerojatno dobro odigrane obrane koja je Dankinje bez pogotka ostavila nevjerojatnih 17 minuta.

Od 40. do 57. minute Dankinje nisu mogle probiti Teu Pijević, hrvatske djevojke u tom su periodu serijom 7:0 odvojile na 24:18 i sve je bilo gotovo.

Teško je reći tko je u hrvatskim redovima odskakao u povijesnoj utakmici, Tea Pijević imala je 15 obrana, itekako je zasjenila najbolju golmanicu prvenstva Sandru Toft, koja je stajala na drugoj strani.