Petak, 24. siječnja 2020. 20:14 Napisao/la  SC

Musa pogodio u završnici produžetka

Domagoj Duvnjak

Hrvatska je u finalu Europskog prvenstva u rukometu!

U završnici četvrtog produžetka Musa je pogodio za finale i euforiju nakon rijetko viđene drame u polufinalu protiv Norveške.

Duvnjak je igrao simultanku u napadu u završnici regularnog dijela utakmice, u 57. minuti donio je prednost 23:22 nakon što je Ašanin obranio sedmerac Sagosenu.

U 58. minuti Ašanin opet brani sedmerac, ovog puta Joendalu nakon što je Stepančić isključen.

S igračem manje u zadnjim minutama nije se moglo previše u napadu, Joendal zabija za 23:23, Hrvatska ima 20 sekundi za zadnji napad i meč-loptu.

Nažalost, napad je završio Duvnjakovim isforsiranim šutem, završnica nije bila dobro pripremljena za udarac, utakmica je otišla u produžetke.

Produžeci su se u napadu sveli na Duvnjakov obračun sa Sagosenom, ostali su se počeli igrati skrivača.

Duvnjak je postigao pogodak za 24:23, Sagosen je izjednačio 24:24, završio je prvi produžetak.

Na početku drugoga produžetka napokon se Stepančić odlučio za udarac (25:24), ali Sagosen je čudesan igrač, opet je odmah izjednačio (25:25).

Hrvatska gubi loptu u napadu na čudan način, Bjornsen iz kontre donosi Norvežanima vodstvo 26:25.

U 68. minuti Horvat ne koristi priliku s krila, Norvežani imaju prednost i napad u zadnjoj minuti.

Norvežani su potrošili napad, Hrvatska u zadnjem napadu dobiva sedmerac nakon prekršaja nad Marićem.

Vrijeme je isteklo, Duvnjak je izjednačio (26:26) za treći produžetak.

Nakon Šegine obrane i Stepančićeva probijanja u napadu, Joendal je donio vodstvo 27:26.

Marić je izjednačio (27:27) s dvojicom Norvežana na leđima.

Horvat u kontri donosi vodstvo 28:27, Šego brani zicer Bjornsenu na ulasku u zadnju minutu.

Duvnjak gubi loptu bez faula prema sudačkom krteriju, Bjornsen je izjednačio (28:28) za četvrti produžetak.

Bergerud brani zicer Stepančiću, Norvežani gube loptu zbog probijanja, isto čini Stepančić na drugoj strani.

Sagosen je pogodio gredu i stativu, lopta je izašla iz gola, malo sreće na kraju...

Duvnjak gubi loptu u napadu, Norvežani pogađaju stativu uz Šeginu pomoć u zadnjem napadu.

U napadu Musa pet sekundi prije kraja pogađa za 29:28.

HRVATSKA: M. Šego 11/32, M. Ašanin 2/4, M. Marić 6/8, D. Duvnjak 8/14, M. Hrstić -, L. Stepančić 3/8, Z. Horvat 4/6, J. Šarac -, I. Karačić 2/10, Ž. Musa 1/1, M. Mamić -, L. Cindrić 1/2, I. Brozović -, V. Matanović 2/2, D. Mandić 2/2, M. Šipić -

NORVEŠKA: E. Christensen -, T. Bergerud 14/42, T. K. Nikolaisen -, S. Sagosen 10/16, A. Overjordet -, P. Overby -, M. Joendal 2/4, W. Aar -, K. Bjornsen 2/5, M. Gullerud 4/6, G. Johannessen 4/6, Ch. O Sullivan 1/2, E. Tangen 4/8, H. Reinkind 1/2, K. M. Gilliksen -, A. Blonz -

Polufinale: Hrvatska – Norveška 29:28 (23:23, 24:24, 26:26)