Kvalifikacije za OI: Hrvatska startala porazom, Francuzi se razigrali u nastavku

Petak, 12. ožujka 2021. 22:35 Napisao/la  SC

Hrvoje Horvat debitirao je porazom, Hrvatska je odigrala utakmicu s dva lica, sjajnim prvim poluvremenom i završnicom u kojoj nisu mogli parirati Francuzima

Hrvatska rukometna reprezentacija

Kvalifikacije za Olimpijske igre, 1. kolo

FRANCUSKA – HRVATSKA 30:26 (12:15)

Montpellier Arena. Bez gledatelja.

Suci: Schulze, Tonnies (Njemačka).

FRANCUSKA: Remili 2, Richardson 3, Mem 5, Tournat 2, Gerard, Mahe 5, Genty, N'Guessan 4, Abalo 1, Guigou 1, Karabatić, Fabregas 2, Descat 3, Claire, Porte 2, Acquevillo.

HRVATSKA: Marić, Duvnjak 2, Pešić, Horvat, Karačić 2, Ivić, Štrlek, Čupić 10, Musa 1, Mamić, Cindrić 3, Mandić 1, Kozina 2, Martinović 5, Šego Pavlović.

Hrvoje Horvat debitirao je porazom na klupi hrvatske rukometne reprezentacije.

Na otvaranju olimpijskog turnira u Montpellieru hrvatski rukometaši poraženi su od Francuske u utakmici sa dva lica.

U prvom dijelu apsolutno sve je bilo na svome mjestu u igri hrvatske reprezentacije, sjajno su odradili svoje obaveze u defanzivi i u napadu polako gradil prednost.

U prvih petnaest minuta drugog dijela nastavili su na identičan način, a onda su se Francuzi razigrali.

-  Počeli smo dobivati lake golove, pali smo u obrani, idemo se vratiti, upozorio je na minuti odmora Horvat svoje izabranike, ali povratka nije bilo.

U prvih 30 minuta Francuzi su postigli 12 golova, u drugih 30 minuta čak 18.

Možda je jedan tračak nade postojao sve do 57. minute, Manuel Štrlek bio je u kontri, imao je prigodu smanjiti na pogodak zaostatka, ali Genty je sjajnom obranom Francuzima praktički osigurao pobjedu.

U prvoj utakmici na turniru Portugal je svladao Tunis 37:24.

Hrvatski rukometaši danas igraju protiv Portugala od 18:30 sati, hrvatski rukometaši moraju pobijediti žele li doći u poziciju da izbore olimpijske vize.