Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila Crnu Goru na otvaranju Europskog prvenstva

Četvrtak, 09. siječnja 2020. 22:11 Napisao/la  SC
Hrvatska bolja od Crne Gore
Hrvatska bolja od Crne Gore Foto: HRS

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je Crnu Goru 27:21 (12:13) na otvaranju Europskog prvenstva u Grazu pred oko pet tisuća hrvatskih navijača.

Hrvatska je u prvom poluvremenu pokazala puno slabosti, pogotovu u obrani, a uporni i grubi Crnogorci ipak su slomljeni početkom drugog dijela i serijom 9-3.

Puno bolja obrana 5-1 u nastavku te raspoloženi Duvnjak donijeli su Hrvatskoj pobjedu.

Kod Hrvatske su najučinkovitiji bili Luka Cindrić sa šest golova, Marino Marić i Zlatko Horvat postigli su po 4, a Marin Šipić 3 gola, dok su Crnogorce predvodili Nemanja Grbović (6) i Vladan Lipovina (4).

Ranije je u ovoj skupini Bjelorusija svladala Srbiju s 35:30 (16:15).

U 2. kolu u subotu Hrvatska igra s Bjelorusijom u 16 sati, a u 18,15 sati se sastaju Srbija i Crna Gora.