SP U RUKOMETU

Hrvatska pobijedila Bjelorusiju, slijede Francuzi

Ponedjeljak, 21. siječnja 2013. 23:14 Napisao/la  SC

1/8 finala: Hrvatska - Bjerorusija  33:24 (21:9).  Hrvatska je fantastičnom igrom u prvom poluvremenu lakoćom izborila četvrtfinale

SP U RUKOMETU - 1/8 finala

HRVATSKA - BJELORUSIJA 33:24 (21:9)

Zaragoza Dvorana "Pabellon Principe Felipe". Gledatelja: 3.500

Suci: Ivan Cacador i Eurice Nicolau (Portugal)

Sedmerci Hrvatska 1 (1) Bjelorusija 3 (2)

Isključenja Hrvatska 4 minute Bjelorusija 4 minute

HRVATSKA: Alilović 7 obrana, Marić 2, Duvnjak 3, Stepančić 5, Kopljar, Vori, Gojun, Horvat 1, Vuković 2, Ivić 6 obrana, Šprem 3, Bičanić 4, Mandalinić 2, Ninčević 5, Čupić 4 (1), Musa 1

BJELORUSIJA: Charapenka 3 obrane, Kotlinski, Brouka 1, Kazhaneuski 4, Babichev 3, Kamyshyk 1, Pukhovski 2, Kniazeu, S. Rutenka 4 (2), D. Rutenka 4, Nikulenkau, Shylovich 4, Niazhura, Chystabayeu, Shumak, Baranau, Tsitou 1

Fantastičnom igrom u prvom poluvremenu reprezentacija Hrvatske deklasirala je Bjelorusiju i lakoćom izborila četvrtfinale protiv aktualnih svjetskih prvaka Francuza koje je na rasporedu u srijedu 23. siječnja gotovo sigurno u 21.30 sati.

Bjeloruskih 6-0 prvi je nakon minutu i pet sekundi probio Domagoj Duvnjak no vrlo brzo istom je mjerom uzvratio najbolji strijelac prvenstva Siarhei Rutenka za 1:1. Kontra Ivana Čupića dala je naslutiti da ne odustajemo od našeg jakog oružja, ali i na njegov pogodak vrlo je brzo odgovorio Babičev za 2:2. Domagoj Duvnjak svojim je drugim pogotkom vratio prednost Hrvatskoj. Nakon pet i pol minuta Čupić iz sedmerca prvi puta donosi plus 2 (4:2), a onda nakon sjajne obrane Alilovića po krilu se sjurio novopridošli Ivan Ninčević za solidnu prednost od 5:2. Nakon nekoliko minuta bez pogotka Dzianis Rutenka pogodio je iz mrtvog kuta za 5:3. Na ulasku u desetu minutu nova kontra Ivana Čupića i novih plus 3 Hrvatske - vodstvo 6:3.

Dvije minute kasnije Siarhei Rutenka zabio je za 6:4, a onda slijedi fantastična serija Hrvatske koju spektakularnim pogotkom nakon 14 minuta i 36 sekundi zaključuje sjajno raspoloženi Domagoj Duvnjak za 10:4. U svega 44 sekunde Bjelorusi su postigli dva pogotka no to nije bilo ništa zabrinjavajuće jer su "kauboji" odgovorili sa nova tri u nizu za 13:6 u 18. minuti. Tri minute kasnije Bjelorusi su morali pozvati minutu odmora nakon drugog uzastopnog pogotka mladog Luke Stepančića za 15:7.Bjeloruski vratar Charapenka koji je do večeras imao prosjek od 15 obrana preselio je na klupu no niti 38-godišnji Kotlinski nije počeo bolje jer Musa i Stepančić povećavaju na fantastičnih 17:8. Konačno se i to dogodilo nakon 24 minute i 30 sekundi šestu uspješnu kontru Hrvatske realizirao je Zlatko Horvat za dvoznamenkastih 18:8, a onda je niz nastavio Drago Vuković za plus 11 (19:8) uz neviđenih 79% realizacije.

Deveta izgubljena lopta Bjelorusa donijela je sedmu realiziranu kontru koju je lobom iz mrtvog kuta zaključio Ivan Ninčrnić, a onda je došao red na novopečenog tatu Marina Marića, devetoga hrvatskog strijelca za 21:8 što je izborniku Slavku Goluži dalo mogućnost da u nastavku odmara prvu postavu uoči izvjesnog četvrtfinala sa Francuzima jer na poluvrijeme se otišlo sa 21:9 uz 75 posto realizacije.

Hrvatskoj je trebalo 200 sekundi za prvi pogodak u nastavku a postigao ga je Lovro Šprem za 22:10. Marino Marić u 37 minuti donosi sretnih 13 pogodaka prednosti (24:11). Šest minuta i 50 sekundi prije kraja Bjelorusi su prišli na pristojnih minus osam (30:22) a susret je završen sa 33:24.