Hrvatski rukometaši furioznom igrom u nastavku utakmice deklasirali brze Japance

Petak, 06. travnja 2012. 19:37 Napisao/la  SC

Hrvatska - Japan 36:22. Hrvatska pobjedom otvorila kvalifikacijski turnir za plasman na OI. Najefikasniji u redovima Hrvatske bili su ljevaci Horvat i Čupić koji su postigli po šest pogodaka

Hrvatska – Japan 36:22 (16:14)

Olimpijske kvalifikacije, Turnir 3, 1.kolo Varaždin. Gledatelja: 2500.

HRVATSKA: Duvnjak 2, Lacković 3, Kopljar 1, Vori 3, Gojun 1, Losert (2 obrane), Horvat 6, Vuković 4, Batinović 1, Bičanić, Buntić 2, J. Valčić 1, Alilović (11 obrana), Čupić 6, Musa 1, Ninčević 5.

JAPAN: Ozawa 2, Kochi 1, Toyoda 2, Miyazaki 5, Takeda, Nagashima 1, Kishigawa 1, Kaido, Kai (4 obrane), Tomita 1, Fujita, Matsumura (7 obrana), Nomura 3, Kadoyama 3, Higashinagahama, Shinouchi 3.

Sedmerci: Hrvatska 1 (1), Japan 3 (4). Isključenja: Hrvatska 4, Japan 4 minute.

Hrvatska muška rukometna reprezentacija pobjedom nad Japanom otvorila je kvalifikacijski turnir za plasman na Olimpijske igre u Londonu. Puleni izbornika Slavka Goluže uvjerljivo su slavili rezultatom 36:22.

Hrvatska se u prvom poluvremenu mučila s žilavim i brzim Japancima, a na poluvrijeme odlazi sa samo dva pogotka prednosti  (16:14). U nastavak utakmice hrvatski rukometaši ušli su maksimalno motivirani, te serijom 4:0 koju je u 35. minuti utakmice zaključio Igor Vori stižu na ugodnih 20:14. S kapitalom od šest pogodaka razlike Hrvatska je zaigrala opuštenije i smirenije, nervozni Japanci su nerezonskim udarcima prema hrvatskim vratima pokušavali stići, tada već odmaklu Hrvatsku, no njihovi udarci završavali su u raspoloženom Mirku Aliloviću.

Kako je utakmica odmicala kraju tako je prednost Hrvatske proporcionalno rasla pa je tako Ivan Ninčević u 41. minuti zabio za plus osam (24:16), u 49. minuti Hrvatska  prvi puta ima plus deset (27:17), a najveća prednost na utakmici je ujedno i konačni rezultat 36:22 odnosno velikih 14 pogodaka razlike.