EP: Rumunjke uvjerljivo slavile, Hrvatska s tri poraza ide kući

Petak, 09. prosinca 2016. 20:08 Napisao/la  SC

Utakmica 3. kola: Rumunjska - Hrvatska 31:26

RUMUNJSKA: Dedu (4+0), Ungureanu (8+1), Udristioiu 4, Szucs, Geiger, Pintea, Buceschi 7, Neagu 10, Florica, Laslo, Iuganu 2, Zamfir 2, Manea 3, Zamfirescu 1, Chintoau, Chiper 2

HRVATSKA: Razum (3+0), Bešen (5+1), Zadravec, Nemaškalo 3, Blažević, Debelić 2, Čović 1, Posavec, Mičijević 1, Krsnik, Vidak, Penezić 8, Milanović-Litre 1, Janković, Marić 7, Bašić 3

Sedmerci: Rumunjska 8(7),  Hrvatska 5(4)

Isključenja: Rumunjska 14 minuta,  Hrvatska 10 minuta

U trećem kolu skupine D naše rukometašice izgubile su i treću utakmicu. Slavile su Rumunjke rezultatom 31:26.

Kao i u obje utakmice do sada naše reprezentativke vrlo dobro otvaraju susret, te nakon uvodnih 2:2, imaju prednost 6:3 u šestoj minuti.

Rumunjke uzvraćaju i stižu do novog izjednačenja 6:6 i vrlo brzo imaju prednost 11:8, te do kraja prvog dijela održavaju tri gola u svoju korist.

U drugom dijelu do 43. minute Hrvatska još nekako uspijeva odoljevati snažnijim i iskusnijim protivnicama, te imaju samo minus dva gola 19:21, ali onda dolazi do velike serije pogrešaka koje Rumunjke koriste, te rade seriju 5:0 i dolaze do prednosti 26:19.

U 53. minuti na semaforu je velikih 28:21 za Rumunjsku koja počinje slaviti, a naše igračice do kraja susreta uspjele su smanjiti rezultat na konačnih 26:31.

Rumunjke je predvodila Cristina Neagu sa deset, a Hrvatsku Andrea Penezić sa osam pogodaka.