EP rukometašica: Hrvatska se pobjedom protiv Nizozemske oprostila od turnira

Petak, 12. prosinca 2014. 21:52 Napisao/la  SC

Susret 3. kola: Hrvatska - Nizozemska 31:27. U susretu bez rezultatskog značaja hrvatske rukometašice pokazale karakter i slomile jednu od najmlađih ekipa na turniru

Europsko prvenstvo - Skupina C, 3. kolo

HRVATSKA - NIZOZEMSKA 31:27 (17:15)

Arena Varaždin. Gledatelja 700

Sutkinje: Kjersti Arntsen i Guro Roen (Norveška)

HRVATSKA: Žderić (10 obrana), Jelčić (2 obrane), Kožnjak 3, Benko, Grubišić, Gaće 2, Mičijević 1, Horvat, Elez 3, Penezić 11 (7), Ježić 5, Zebić 3, Milanović-Litre 1, Džono, Bašić, Marić 2

NIZOZEMSKA: Wester (5 obrana), Janković (1 obrana), Kramer 1, Van Der Heijden 5, Bont 1, Van Olphen 1, Snelder 1, Knippenborg 4, Broch 2, Groot 2 (2), Dulfer 3, Goos 1 (1), Schop 1, Smeets 2, Luciano 3, Polman

Sedmerci: Hrvatska 9 (7) Nizozemska 4 (3)

Isključenja: Hrvatska 10 minuta Nizozemska 6 minuta

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija pobjedom se oprostila od nastupa na Europskom prvenstvu. U utakmici bez rezultatskog značaja izabranice sad već bivšeg izbornika Vladimira Canjuge prikazale su dobru igru u duelu s reprezentacijom koja je u posljednjih nekoliko godina strahovito napredovala u rukometnom smislu. Pobjeda je hrvatskim rukometašicama trebala za očuvanje časti i ugleda, potpuno uzdrmanog nakon dva uvodna poraza u Varaždinu, protiv Švedske i Njemačke ranije ovoga tjedna.

Skupina C, 3. kolo
Hrvatska - Nizozemska 31:27
Švedska - Njemačka 39:32
Poredak: Švedska 5, Nizozemska 3, Njemačka i Hrvatska 2 boda

Ponovno je najbolja hrvatska igračica na parketu bila Andrea Penezić s jedanaest postignutih pogodaka. Neće se jedna od najboljih lijevih vanjskih na svijetu oprostiti od nacionalnog dresa, kao što se nagađalo nakon poraza od Njemačke, postigla je ukupno trideset pogodaka u tri kola skupine C. Nozozemska je krenula s vodstvom od 5:2 nakon šest minuta igre uz četiri uzastopna pogotka Van Der Heijden, u trenucima kad je hrvatska igra ponovno izgledala loše. Hrvatska se vraća pet minuta kasnije golom Penezić za 6:6, a nakon dvadeset minuta prvi su puta domaćice imale tri pogotka viška golom Ježić (12:9). Učinak igračica na crti bio je dobar, prvi je dio priveden kraju s vodstvom od dva pogotka.

Ponovno je protivnik prestigao Hrvatsku na početku nastavka. Dva promašena sedmerca i tri tehničke greške uvjetovale su vodstvo Nizozemske od 18:17. Ušle su Žana Marić i Maja Kožnjak koja je zabila pogodak za 22:20 u 42. minuti. Hrvatska je dobro odigrala posljednjih petnaest minuta ovog Europskjog prvenstva primivši samo četiri pogotka, zabijala je i Kristina Elez, ali i Ćamila Mičijević, potpisnica posljednjeg pogotka za konačnih 31:27.