Hrvatska pobijedila Norvešku

Subota, 20. siječnja 2018. 22:19 Napisao/la  SC

Stevanović odigrao jednu od najboljih utakmica

Ivan Stevanović

Hrvatska reprezentacija pobijedila je Norvešku u najboljoj utakmici na prvenstvu, a vratar Ivan Stevanović odigrao je jednu od najboljih utakmica u dresu reprezentacije.

Sjajni Stevanović sakupio je 14 obrana koje su prelomile utakmicu protiv jedne od najboljih momčadi na svijetu, Hrvatska je pobjedom protiv svjetskih doprvaka zadržala panse za plasmanom u polufinale.

Igra u utakmici protiv Norveške budi nadu uoči utakmice protiv Francuske, koja je odlučujuća.

Mauel Štrlek u izboru EHF-a proglašen je igračem utakmice, ubojito lijevo krilo naše reprentacije nagradu je istoga trenutku uručio Stevanoviću, koji je doživio ovacije s tribina.

Atmosfera kakva dolikuje hrvatskoj reprezentaciji nosila je igrače do pobjede koju je iznijela brza, agresivna i pokretljiva obrana.

HRVATSKA: Mirko Alilović, Ivan Stevanović (14 obrana), Igor Vori, Željko Musa 3, Lovro Mihić, Manuel Štrlek 6, Zlatko Horvat 3(2), Ivan Čupić 3(3), Jakov Gojun, Stipe Mandalinić, Marko Mamić 4, Marko Kopljar 1, Luka Stepančić 3, Marino Marić 3, Igor Karačić 1, Luka Cindrić 5

NORVEŠKA: Espen Christensen (1 obrana), Torbjorn Bergerud (7 obrana), Sander Sagosen 8, Bjarte Myrhol 3, Henrik Jakobsen, Kent Robin Tonnesen 4, Magnus Jondal 2, Kristian Bjornsen 6(2), Magnus Gullerud 1, Goran Sorheim, Goran Johannessen 3, Christian O'Sullivan, Eivind Tangen 1, Harald Reinkind, Magnus Abelvik Rod, Espen Lie Hansen

Sedmerci: Hrvatska 5/5 (Čupić 3/3, Horvat 2/2), Norveška 2/2 (Bjornsen 2/2)

Isključenja: Hrvatska 12 minuta (Musa, Karačić, Stepančić 2, Vori 2), Norveška 4 minute (Tonnesen, Gullerud)

Utakmice 2. kola Skupina I: Hrvatska - Norveška 32:28 (17:15), Švedska - Francuska 17:23.