EP: Hrvatska rutinski pobijedila Crnu Goru i osigurala plasman u završnicu

Srijeda, 15. siječnja 2014. 19:38 Napisao/la  SC

Utakmica 2. kola: Hrvatska - Crna Gora 27.22 (13:12). Na početku drugog dijela dogodila su se dva pogotka Štrleka iz kontri kojima, kao i protiv Bjelorusije, stvari dolaze na svoje mjesto

EP u rukometu, Skupina D - 2. kolo

HRVATSKA – CRNA GORA 27:22 (13:12)

Copenhagen, Broendby Hallen, Gledalaca 1200

Suci: Horacek i Novotny (Češka)

HRVATSKA: Losert, Aliliović, Duvnjak 3, Kopljar 4, Vori 1, Gojun 2, Horvat 1, Vuković, Bičanić 5, Buntić, Valčić, Mandalinić, Štrlek 4, Čupić 6, Musa 1, Ninčević

CRNA GORA: Mijatović, Simić, Rakčević 4, Borozan, Milašević 1, Marković 4, Radović, Vujović 1, Grbović, Pejović, Lipovina, Ševaljević 9, Perišić 1, Petričević, Simović 2, Lasica

Sedmerci: Hrvatska 3(3),                 Crna Gora 3(4)

Isključenja: Hrvatska 8 minuta,                   Crna Gora 4 minute

Prvo poluvrijeme Hrvatska se dosta mučila sa 3-2-1 obranom protivnika, te s vratarom Mijatovićem, koji je sakupio 8 obrana i najzaslužniji je što rezultat nije bio povoljniji u korist naše reprezentacije.

Na početku drugog dijela dogodila su se dva pogotka Štrleka iz kontri kojima, kao i protiv Bjelorusije, stvari dolaze na svoje mjesto. U idućih 8 minuta Crna Gora ne postiže pogodak, ponovo je Alilović u svom elementu, vrlo pokretljiva hrvatska obrana 6-0 radi potreban pritisak i utakmica je u 45 minuti rješena.