EP 2020 Hrvatska osvojila dva srebra i tri bronce, može li prvi puta otići do kraja?

Nedjelja, 19. siječnja 2020. 10:58 Napisao/la  SC

Stepančić i Šego

Hrvatska rukometna reprezentacija pobjedom (25:24) protiv Njemačke deveti je put ušla u polufinale jedinog prvenstva u kojemu nikada nije osvojila zlato.

Samo dvaput je pobijedila u polufinalima, izgubila je finala 2008. i 2010. godine.

Hrvatska je finale prvi put igrala nakon pobjede protiv Francuske, prije deset godina pobijedila je Poljsku.

U finalima Hrvatska je poražena od Danske (2008.) i Francuske (2010.).

Uz dva srebra, Hrvatska je osvojila tri europske bronce (2004., 2012., 2016.)

U 14. nastupu na jednom europskom prvenstvu, hrvatska rukometna reprezentacija slovi izglednim kandidatom za odlićja.

Do kraja drugog kruga natjecanja predstoje utakmice protiv Češke (20. siječnja, 16) i Španjolske (22. siječnja, 16).

U slučaju da osvoji prvo mjesto, Hrvatska u polufinalu (24. siječnja, 18) u Stockholmu igra protiv drugoplasirane reprezentacije iz druge skupine.

Ako bude druga, Hrvatska istoga dana u istom gradu u drugom terminu (20.30) igra protiv prvoga iz druge skupine.

U drugoj skupini igraju se tri kola, u ovom trenutku (vidi tablicu) jedino je izvjesno da Šveđani neće igrati završnicu u Stockholmu.