CROATIA CUP Hrvatski rukometaši u Poreču odigrali neodlučeno protiv BiH

Subota, 04. siječnja 2020. 18:30 Napisao/la  SC
Lino Červar
Lino Červar

U sjajnoj atmosferi prepune porečke dvorane Žatika u drugom susretu Croatia Cupa 2020, hrvatska rukometna reprezentacija odigrala je neodlučeno protiv selekcije Bosne i Hercegovine 33:33.

Izbornik Lino Červar poslao je na početku susreta sljedeću postavu: Marin Šego na vratima, David Mandić na lijevom, a Zlatko Horvat na desnom krilu.

Crtu je držao Željko Musa, a na vanjskim pozicijama bili su Marko Mamić lijevo, Luka Cindrić u sredini i Luka Stepančić desno.

Bila je to postava koja je izborniku omogućavala igru bez izmjena obrana – napad.

Mi smo u obrani krenuli s 5-1.

Osim našeg vodstva 2:1, BiH je bila u prednosti u prvih 19 minuta.

Hrvatska je imala samo tri izjednačenja 2:2 i 5:5, pa 9:9, nakon serije od tri pogotka za redom kojom su stigli tri pogotka zaostatka (6:9).

Novo vodstvo Hrvatska je konačno dočekala kod rezultata 11:10.

Ali nisu naši rukometaši uspjeli napraviti veću razliku.

Dapače, BiH je uskoro opet vodila.

Doduše, samo s pogotkom prednosti pa nije bilo razloga za neko veće uzbuđenje na klupi Hrvatske.

Tek u posljednje dvije minute Hrvatska je stvorila dva pogotka viška.

Do predaha je uspjela sačuvati samo jedan (18:17).

Jako puno problema našoj obrani zadavali su kružni napadači BiH u prvih 30 minuta.

A podatak da su u tom razdoblju naši primili 17 pogodaka dovoljno govori koliko je bila čvrsta naša obrana.

Sastav Bilala Šumana dobro koristi igrača manje naše reprezentacije na početku drugoga dijela i ponovno preuzima vodstvo.

Noge naših igrača izgledaju dosta teške, lopta prilično spora i suparnička obrana, na čelu s raspoloženim Benjaminom Burićem na vratima vješto to pretvara u stalnu prednost.

I tjera Hrvatsku na maksimalni napor.

Nepunih 18 minuta trebalo je našoj izabranoj vrsti da okrene prednost na svoju stranu i povede 26:25.

Naši gosti brzo reagiraju minutom predaha u pokušaju da prekinu ritam Hrvatske koja je napokon počela igrati obranu sukladno svojim mogućnostima.

Na ulasku u posljednjih deset minuta Hrvatska ima dva pogotka viška, 29:27.

Plus tri naša reprezentacija ima prvi put ima u 53-oj minuti (30:27).

Još jedan pogodak više Hrvatska je imala u 55-oj (32:28) i činilo se da je riješila pitanje pobjednika.

Ali uporna ekipa BiH vraća se pomalo nevjerojatnom serijom 4:0 i sve je na početku 80 sekundi do kraja.

Tada Igor Karačić zabija za 33:32.

Ali Hrvatska je s igračem manje, a naši suparnici imaju 15 sekundi za izjednačenje.

I uspijevaju zabiti preko crte za konačnih 33:33.

Hrvatska i Katar igraju sutra u 16.50 uz izravni prijenos na RTL televiziji.

HRVATSKA: M. Šego 3/19, M. Ašanin 3/19, M. Marić -, D. Duvnjak -, M. Hrstić -, L. Stepančić 4/7, Z. Horvat 3/4, J. Šarac 1/2, I. Karačić 7/10, J. Vekić -, Ž. Musa 3/4, M. Mamić 1/1, L. Cindrić 4/7, V. Matanović 0/1, D. Mandić 2/4, V. Ravnić 3/3, I. Martinović 2/2, M. Šipić 3/4

BiH: N. Grahovac -, B. Burić 11/44, A. Ovčina 3/5, J. Perić -, M. Herceg -, M. Tarabochia -, S. Burić 2/3, M. Panić 10/13, I. Mandić -, I. Haseljić 3/3, M. Terzić 4/4, I. Karačić 5/8, N. Prce 2/3, V. Vranješ 3/3, D. Malinović -, D. Hamidović 0/1, S. Predragović -, M. Vegar 1/2