Domagoj Duvnjak uspješniji od Halila Jaganjca u derbiju kola

Nedjelja, 23. listopada 2022. 20:42 Napisao/la  B. K.

U derbiju rukometne Bundeslige momčad THW Kiela pobijedila je Rhein-Neckar Lowen rezultatom 32:29 (18:18).

Utakmica je u potpunosti opravdala epitet derbija.

Veći dio prvog poluvremena igrači Lowena su vodili, imali su 4 golova prednosti (16:12), na predah se ipak otišlo s neriješenim rezultatom.

Do polovice drugog poluvremena igralo se gol za gol, a onda se na golu Kiela razbranio fenomenalni Niklas Landin, koji je završio utakmicu sa 16 obrana.

Igrači Lowena od 46. minute do kraja utakmice zabili su samo tri pogotka, Kiel se odvojio i utakmicu mirno priveo kraju.

U redovima Kiela najbolji strijelac bio je Eric Johansson sa 9 golova, Domagoj Duvnjak je postigao jedan, ali je odigrao odlično u obrani i ukrao nekoliko važnih lopti.

Kod Lowena najbolji je bio Uwe Gensheimer sa 7, Halil Jaganjac je postigao 4 pogotka.

Na tablici nakon 8. kola prvo mjesto dijele Kiel i Lowen sa 14 bodova, treći je Fuchse Berlin sa 13 i utakmicom manje.