Svjetski kup: Filip Zubčić deveti u veleslalomu u Soeldenu

Nedjelja, 24. listopada 2021. 15:18 Napisao/la  SC
Filip Zubčić

Švicarac Marco Odermatt pobjednik je veleslaloma za Svjetski kup u Soeldenu, Filip Zubčić osvojio je deveto mjesto na utrci kojom je i službeno otvorena nova sezona.

Nakon prve vožnje najbolji hrvatski skijaš bio je sedmi sa 71 stotinkom zaostatka za tada vodećim Austrijancem Rolandom Letingerom, nešto slabijom drugom vožnjom na kraju je pao za dva mjesta sa 89 stotinki zaostatka za Odermattom.

Drugo mjesto osvojio je Leitinger, koji je imao samo sedam stotinki slabije vrijeme od Odermatta, treći je bio slovenac Žan Kranjec sa 10 stotinki sekunde slabijim vremenom.