SP U SKIJANJU

Ted Ligety svjetski prvak u super G-u, Ivica Kostelić 28.

Srijeda, 06. veljače 2013. 12:37 Napisao/la  SC

Rezultati, super G: 1. Ted Ligety (SAD) 1:23.96, 2. Gauthier de Tessieres (Fra) +0.20, 3. Aksel Lund Svindal (Nor) +0.22

Amerikanac Ted Ligety (28) osvojio je zlato u superveleslalomu na SP-u u austrijskom Schladmingu. Najbolji  hrvatski  skijaš Ivica Kostelić zauzeo je 28. mjesto s gotovo tri sekunde zaostatka za zlatnim Amerikancem. Srebro je pripalo Francuzu De Tessieresu, dok je brončani Norvežanin Svindal.

Amerikancu je ovo prva pobjeda u super G-u u Svjetskom kupu. Najbolji mu je plasman bilo drugo mjesto iz Val d'Iserea 2009. godine. Ovo mu je treća medalja sa svjetskih prvenstava, ranije je osvojio broncu u veleslalomu 2009. i zlato u istoj disciplini prije dvije godine.

Sebastian Brigović utrku je završio na 51. mjestu sa zaostatkom od 7,08 sekundi, Max Ullrich na 44.mjestu sa zaostatkom od 6,06 sekundi,dok je Istok Rodeš utrku završio na 62. mjestu sa zaostatkom od 9,27 sekundi.

Rezultati: 1. Ted Ligety (SAD) 1:23.96, 2. Gauthier de Tessieres (Fra) +0.20, 3. Aksel Lund Svindal (Nor) +0.22,....28. Ivica Kostelić (Hrv) +2.93