Clement Noel pobjednik slaloma u Chamonixu, Filip Zubčić 15., Matej Vidović 22.

Subota, 30. siječnja 2021. 13:39 Napisao/la  SC
Filip Zubčić

Francuz Clement Noel pobjednik je slalom za Svjetski kup voženog na legendarnoj stazi u Chamonixu.

Noel je sedmu slalomsku pobjedu u karijeri i prvu ove sezone ostvario na svojoj domaćoj stazi, na kojoj je slavio i prošle godine.

Švicarac Luca Alerni bio je na pragu senzacionalnog uspjeha, u drugu vožnju je startao s 29. pozicije i na kraju zauzeo četvrto mjesto.

I hrvatski skijaši mogu biti itekako zadovoljni nastupom u Chamonixu, budući da su u obje vožnje na stazi bili itekako teški uvjeti.

Filip Zubčić na kraju je zauzeo 15. mjesto (bio je 12. nakon prve vožnje), Matej Vidović utrku je okončao na 22. poziciji (24. nakon prve vožnje).