Amerikanka Mikaela Shiffrin osvojila četvrti uzastopni naslov svjetske prvakinje u slalomu

Subota, 16. veljače 2019. 16:32 Napisao/la  SC
Mikaela Shiffrin

Amerikanka Mikaela Shiffrin osvojila je četvrti uzastopni naslov svjetske prvakinje u slalomu na SP-u u skijanju u Areu.

Do novoga je zlata 23-godišnja Amerikanka stigla s 58 stotinki boljim vremenom od srebrne Šveđanke Anne Swenn Larsson, odnosno 1.03 sekunde ispred brončane Slovakinje Petre Vlhove, dok je hrvatska predstavnica Andrea Komšić zauzela 30. mjesto s 10.01 sekundi slabijim vremenom od Shiffrin.

Shiffrin je tako postala prva skijašica koja je uspjela osvojiti četiri uzastopna naslova svjetske prvakinje u istoj disciplini, a sa SP-a u Areu odlazi s tri medalje.

Uz slalomsko zlato osvojila je i zlato u superveleslalomu, dok je u veleslalomu bila brončana.

Tri je medalje u Areu osvojila i 23-godišnja Vlhova, po jednu svakoga sjaja.

Prije dva dana bila je zlatna u veleslalomu, dok je prošloga tjedna osvojila i srebro u kombinaciji.