SP odbojkašica: Hrvatska krenula teško izborenom pobjedom protiv Argentine

Utorak, 23. rujna 2014. 12:55 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola, skupina A: Hrvatska - Argentina 3:1 (25:17, 26:28, 26:24, 25:19). Ključan trenutak utakmice bio je kraj trećeg seta u kojem su izabranice Angela Vercesija uspjele podignuti nivo igre

SP odbojkašica

ARGENTINA - HRVATSKA 1:3

Utakmica 1. kola, skupina A: Argentina - Hrvatska 1:3 (17:25, 28:26, 24:26, 19:25).

ARGENTINA: Nizetich 16, Boscacci 10, Sosa 9, Busquets Reyes 8, Castiglione 7,  Acosta 4, J. Fernandez 4,  Fresco 1,  Curatola, E. Rodriguez, Lazcano, Rizzo (L).

HRVATSKA: Fabris 16, Jerkov 14, Ušić Jogunica 11, Poljak 10, Popović 8, Grbac 5, Miloš 4, Brčić 3, Ćutuk 2,  Klarić 1, Jelić (L), Ušić.

Napad poeni: Argentina 44, Hrvatska 52.

Blok poeni: Argentina 10, Hrvatska 15.

Servis poeni: Argentina 6, Hrvatska 7.

Neforsirane pogreške: Argentina 28, Hrvatska 28.

Hrvatska ženka odbojkaška reprezentacija pobijedila je Argentinu 3:1 (25:17, 26:28, 26:24, 25:19) na otvaranju Svjetskog prvenstva u odbojci. Ključan trenutak utakmice bio je kraj trećeg seta u kojem su izabranice Angela Vercesija uspjele podignuti nivo igre i povesti 2:1 iako se činilo da nema povratka.

Naime, Hrvatska je relativno lako osvojila prvu dionicu, a u drugom je setu kontrolirala rezutat. Bilo je jasno da se Argentina neće lako predati, Hrvatska je imala svojih uspona i padova, trenutaka kada je osvajala, ali i gubila poene u nizu. Unatoč svemu Mia Jerkov je uspješnim napadom u drugoj dionici donijela prednst 20:15. Činilo se da sve ide u željenom smjeru, a onda je Argentina serijom 5:0 zakomplicirala utakmicu. Hrvatske odbojkašice nikako nisu uspijevale pronaći pravi ritam, kod 24:24 propustile su nekoliko prilika unutar poena da stignu do set lopte, a sve je okončano odličnim servisom Nizetich za 26:28.

Argentina je na krilima drugog seta igrala i u trećoj dionici. Stalno je održavala prednost, imala je i 16:12, a Hrvatskoj je nedostajala jedna dobra obrana ili servis da uhvati priključak. Ćutuk je donijela dva poena servisom, Jerkov nije prošla u napadu kod 15:16. Kod rezultata 19:20 Jelić i Ćutuk odlično su spasile jednu loptu u obrani održavši rezultat u egalu. I onda je napokon krenulo. Jerkov je donijela 22:21, Fabris je blokom osigurala 24:22. Argentina se ponovo vratila (24:24), ali kod 25:24 uslijedio je blok Hrvatske i veliko olakšanje.

Argentinu je gubitak treće dionice očito pogodio, Hrvatska se kod 9:9 u četvrtom setu polako počela odvajati i sve je kuliminiralo vodstvom 17:11 odnosno 23:14 čime je zapravo riješena utakmica.