SP odbojkašica: Hrvatska izgubila od Azerbejdžana, Rahimova nerješiva zagonetka

Subota, 04. listopada 2014. 22:01 Napisao/la  SC

Utakmica 3. kola: Hrvatska - Azerbejdžn 1:3 (25:23, 23:25, 13:25, 23:25). Izabranicama Angela Vercesija izmaknuo je peti set i barem jedan bod u neizvjesnoj završnici četvrte dionice

SP odbojkašica

HRVATSKA - AZERBEJDŽAN 1:3 (25:23, 23:25, 13:25, 23:25)

HRVATSKA: Ušić Jogunica 14, Fabris 14, Jerkov 12, Poljak 8, Popović 6, Miloš 5,  Brčić 4, Ćutuk 1, Grbac, Jelić (L), Klarić, Ušić (L).

AZERBEJDŽAN: Rahimova 36, Zhidkova 17, Bayramova 6, Abdulazimova 6, Parkhomenko 5, Kovalenko 2, Kurt 2, Gasimova 1, Aliyeva, Gurbanova, Matiasovska-Aghayeva, Kiselyova (L).

Hrvatske odbojkašice izgubile su od Azerbejdžana 1:3 u utakmici 3. kola skupine E na Svjetskom prvenstvu. Izabranicama Angela Vercesija izmaknuo je peti set i barem jedan bod u neizvjesnoj završnici četvrte dionice. Samanta Fabris je s dva prolaza donijela prednost 21:20, a Hrvatska u idućem poenu nije uspjela iskoristiti kontru (21:21). Završnicu su obilježili loši prijemi Ušić i Jelić koji su otvorili priliku Azerbajdžanu (22:24), a drugu meč loptu realizirala je Rahimova koja je bila nerješiva zagonetka za hrvatsku obranu skupivši 36 poena.

Hrvatska je odlično odigrala prvi set i kontrolirala rezultat (8:6, 13:10, 18:14). Azerbejdžan se priključio na 21:22, a Poljak blokom vratila dva poena prednosti. Ušić je novim blokom donijela prvi set.

Hrvatske odbojkašice i u drugom setu su djelovale odlično, na drugi tehnički time out otišle su s četiri poena prednosti (16:12). Azerbajdžan je stigao na 16:15. Hrvatska se još jednom odvojila (19:16), a Azerbajdžan uzvratio serijom 3:0. Izabranice Angela Vercesija imale su i 23:23, ali nije bilo dovoljno.

Azerbajdžan je krilima druge dionice pobjegao na 16:9 i osvojio treći set. Hrvatska je pružila dobru igru u četvtom setu, ali nije bilo dovoljno.