Kvalifikacije za SP: Hrvatski odbojkaši na otvaranju poraženi od Njemačke

Petak, 03. siječnja 2014. 17:14 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola: Njemačka - Hrvatska 3:0 (25:20, 25:13, 25:21)

Kvalifikacije za SP odbojkaša

NJEMAČKA - HRVATSKA 3:0

Utakmica 1. kola: Njemačka - Hrvatska 3:0 (25:20, 25:13, 25:21). Dvorana Ludwigsburg. Gledatelja: 2.600. Suci: Bernaola (Španjolska), Grieder (Švicarska).

NJEMAČKA: Fromm 10, Steuerwald, Kuhner, Kaliberda 8, Bohme 9, Grozer 18, Schops, Kampa 2, Tille (L), Broshog 6, Collin 1.

HRVATSKA: Žukovski 1, Sabljak 5, Galić 3, Omrčen 12, Raić 3, Vulin 4, Šarčević (L), Ćosić 2, Kovačević 5, Peterlin, Ćuk 6, Močić.

Hrvatski odbojkaši porazom protiv Njemačke otvorili su nastup u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo koje se održavaju u njemačkom Ludwigsburgu.

Izabranici Igora Šimunića na otvaranju utakmice imali su minimalnu rezultatsku prednost, ostatak prve dionice pripao je domaćinu. Njemačka je bila učinkovita i u drugom setu, do druge tehničke minute odmora imala je vodstvo 16:9 koje je bilo nemoguće nadoknaditi.

Hrvatski odbojkaši u treći set krenuli su s vodstvom 8:5, ali Nijemci se vraćaju na 9:9 te u završnicu ulaze s nekoliko poena prednosti. Igor Šimunčić tražio je od svojih igrača maksimalan rizik na početnom udarcu koji na kraju nije dao rezultata.