Kvalifikacije za EP: Odbojkaši pobijedili Austriju, odbojkašice izgubile od Rumunjske

Petak, 07. rujna 2012. 23:02 Napisao/la  M. B.

Kvalifikacije za EP, 2. kolo, odbojkaši: Austrija - Hrvatska 1:3 (23:25, 20:25, 25:19, 24:26).  Odbojkašice: Rumunjska - Hrvatska 3:1 (25:12, 25:22, 20:25, 26:24)

AUSTRIJA - HRVATSKA 1:3

Kvalifikacije za EP odbojkaša, skupina C, 2. kolo: Austrija - Hrvatska 1:3 (23:25, 20:25, 25:19, 24:26). Dvorana Budocentar. Gledatelja: 500. Suci: Dovicovic (Slovačka) i Fuentes (Španjolska).

AUSTRIJA: Kroiss (L), Schneider 10, Wohlfahrtstatter 7, Binder 3, Gavan 4, Koraimann 5, Ichovski, Zass 14, Guttmann 1, Berger, Thaller, Fruhbauer.

HRVATSKA: Žukovski 5, Sabljak, Galić 10, Nojić, Omrčen 18, Raić 1, Vulin 11, Osmokrović 1, Kovačević, Zimakijević (L), Sikirić 7, Mihalj 9.

Hrvatski odbojkaši došli su do prve pobjede u kvaliikacijama, nakon poraza od Češke u četvrtak, izabranici Igora Šimunčića svladali su Austriju 3:1.

Austrija je u prvoj dionici kontrolirala rezultat do 8:7, no onda je uslijedio preokret i za domaćina više nije bilo povratka. Hrvatski odbojkaši nastavili su u istom ritmu u drugom setu, a koliko su izabranici Igora Šimunčića kontrolirali rezultat u drugom setu, toliko su Austrijanci bili dominantni u trećoj dionici.

Četvrta dionica bila je neizvjesna do samog kraja, Austrija je imala set loptu za peti set (24:23), ali serijom 3:0 hrvatski odbojkaši došli su do pobjede.

RUMUNJSKA - HRVATSKA 3:1

Kvalifikacije za EP odbojkašica, skupina D, 2. kolo: Rumunjska - Hrvatska 3:1 (25:12, 25:22, 20:25, 26:24). Dvorana Piatra Nemat. Gledatelja: 500. Suci: Dikmentepe (Turska), Adler (Mađarska).

RUMUNJSKA: Nucu 8, Rogojinaru 20, Nedelcu 2, Lapusneanu 14, Moldovan, Calota 6, Manu (L), Salaoru 1, Micela Grigoruta, Muresan 14, Onyejekwe 6, Cazacu.

HRVATSKA: Malević (L), Topić 13, Ikić, Čačić, Kaleb 5, Rajković (L), Ćutuk, Kovačić 1, Miloš 10, Popović 20, Brčić 4, Alajbeg 4.

Nakon slavlja nad Velikom Britanijom, hrvatske odbojkašice poražene su u drugom kolu kvalifikacija za EP u ogledu protiv Rumunjske. Nakon lošeg prvog seta, izabranice Igora Lovrinova u drugom setu imale su vodstvo 19:18, ali nisu izdržale.

Bolju igru prikazale su u trećoj dionici u kojoj su kontrolirale rezultat. U četvrtoj dionici imale su i vodstvo 24:23, set loptu za petu dionicu, ali Rumunjke su serijom 3:0 izbjegle peti set.