Grand prix odbojkašica: Hrvatska prokockala drugi set i prepustila meč Bugarskoj

Nedjelja, 03. kolovoza 2014. 22:40 Napisao/la  SC

Grand Prix odbojkašica

HRVATSKA - BUGARSKA 1:3

Utakmica 6. kola, skupina S: Hrvatska - Bugarska 1:3 (27:25, 24:26, 18:25, 19:25). Dvorana Žatika.

HRVATSKA: Ušić Jogunica 11, Grbac 2, Božičević (L), Jelić 1, Kaleb, Ćutuk 4, Jerkov 15, Miloš 9, Fabris 18, Klarić 2, Brčić, Alajbeg, Poljak 5, Ušić (L).

BUGARSKA: Nenova, Kitipova 4, Rabadžhieva 21, Žarkova 6, Janeva 8, Kamenova, Ruseva 4, Monova (L), Koleva, Dimitrova 6, Vasileva 18, Nikolova 7.

Hrvatske odbojkašice doživjele su drugi poraz u ovogodišnjem izdanju Grand Prixa, u Poreču je uspješnija bila Bugarska. Utakmica nije imala rezultatski značaj jer Hrvatska je pobjedom protiv Australije osigurala Final Four, a Bugarska je završni turnir izborila i prije početka natjecanja budući da kao domaćin ima pravo direktnog plasmana.  Završnicu su u trećoj skupini osigurale još Češka i Kazahstan.

Nakon što su u tijesnoj završnici osvojile prvi set, izabranice Angela Vercesija u drugoj dionici vodile su 19:13. Kod rezultata 19:14 u trenutku kada su hrvatske odbojkašice već počele slaviti 20. poena, Bugarke su uspjele vratiti loptu i osvojiti poen za 19:15. U tom trenutku urušila se hrvatska igra. Bugarska je stigla na 19:19, Hrvatska je imala 21:19, ali su gošće novom serijom 3:o opet preuzele vodstvo (21:22) i na kraju osvojile drugi set.

Bio je to početak potpunog preokreta jer hrvatske odbojkašice do kraja utakmice tek su povremeno parirale Bugarkama koje su već na početu treće i četvrte dionice stekle nekoliko poena prednosti i onda diktirale igru do kraja.